PARISIAN CHIC: AUTUMN STYLE


Autumn is my favourite season. It consists of many factors that I could talk about forever. Undoubtedly, a big role is played by the weather aura, colourful leaves on the trees, which squeakily squeak under the shoes or pictures landscape waiting at every corner, creating the perfect background for photos. In addition to the aesthetics of the landscape, fashion also plays an important role. Autumn is a month in which we can create colourful outfits based on different tones, patterns or various interesting material structures. Layers of clothes - coats, jackets, sweaters or shirts, plus a set of accessories in the form of scarves, hats, berets and other accessories that add style to our outfits.

For many years, the Parisian chic has been the main building block of our inspiration. Women all over the world draw the knowledge from the French women about the classic yet chic look, which for me from the very beginning was the basis for creating my own style. In today's post, I've prepared a list of five things that will make our autumn outfit not boring, but classic and full of good taste. Among them, there was a place for two accessories - sunglasses with a cat eye and a beret - my irreplaceable element. What else should be found in the autumn wardrobe so that we can create outfit in line with the Parisian style? See it yourself :)

. . . .

Jesień to jednak moja ulubiona pora roku. Składa się na to naprawdę wiele czynników, o których mogłabym mówić bez końca. Niepodważalnie, dużą rolę odgrywa jednak pogodowa aura, kolorowe liście na drzewach, które dźwięcznie skrzypią pod butami czy obrazy malujące się na każdym rogu tworząc idealne tło do zdjęć. Oprócz estetyki pejzażu, moda również odgrywa istotną rolę. Jesień to zdecydowanie miesiąc, w którym możemy tworzyć barwne stylizacje oparte na kolorach, wzorach czy różnych ciekawych strukturach materiału. Warstwy ubrań – płaszcze, marynarki, swetry czy koszule a do tego zbiór dodatków w postaci szalików, kapeluszy, beretów oraz innych akcesoriów, które dodają szyku naszym stylizacjom. 

Od wielu lat paryski szyk jest głównym budulcem naszych inspiracji. Kobiety na całym świecie czerpią wiedzę od Francuzek odnośnie klasyczne acz szykownego wyglądu, które dla mnie samej od początku stanowił podstawę tworzenia własnego stylu. W dzisiejszym wpisie, przygotowałam spis pięciu rzeczy, które sprawią, że nasze jesienne stylizacje nie będą nudne, ale klasyczne oraz pełne dobrego gustu. Pośród nich znalazło się miejsce na dwa dodatki – okulary przeciwsłoneczne o kocim oku oraz beret, czyli mój niezastąpiony element. Co jeszcze powinno się znaleźć w jesiennej szafie abyśmy mogły tworzyć stylizacje na miarę paryskiego szyku? Zobaczcie same :) 


1. Mango // 2. Mango // 3. Miu Miu // 4. Mango // 5. Crap Eyewear 

Cat-shaped glasses have been ruling for some time. Their retro style and sublime look made it ideal for stylish outfits. This trend has found many supporters in today's fashion, but when we look at history, we can easily see how it has been used over the past 50 years and with what grace it was worn by Parisians.

Okulary o kocim kształcie królują już od jakiegoś czasu. Ich retro styl oraz wysublimowany wygląd sprawił, że nadaje się on idealnie do szykownych stylizacji. Ten trend znalazł wielu zwolenników w dzisiejszej modzie, ale kiedy przyjrzymy się historii, z łatwością zauważymy, jak był on wykorzystywany na przestrzeni ostatnich 50-u lat oraz z jaką gracją nosiły go paryżanki.

1. Mango // 2. Mango // 3. Zara // 4. Zara

Beret is probably one of those elements of autumn, which in recent years has been used by a large group of women. I don’t know whether it's fashion, protection from the cold or just so eagerly we started to use it based on our own vision and willingness to wear it. I remember when I was younger, I would never wear a beret, because I thought that only the old ladies wear it. I created this image years ago due to my grandma, who always used this detail in her outfits. I wonder how over the years my approach has changed with many other women who seem to share their fascination with this headwear.

Beret to chyba jeden z tych elementów jesieni, który w ostatnich latach był wykorzystywany przez wielką rzeszę kobiet. Sama już nie wiem, czy to moda, ochrona przed zimnem czy po prostu tak gorliwie zaczęłyśmy wykorzystywać ten dodatek z własnej wizji oraz chęci jego noszenia. Pamiętam jak jeszcze lata wcześniej, nigdy nie założyłabym beretu, bo uważałam, że noszą go tylko starsze Panie. Obraz ten wykreowałam sobie lata temu z uwagi na moją babcię, która zawsze wykorzystywała ten dodatek w swoich strojach. Ciekawe jak na przestrzeni lat moje podejście się zmieniło razem z wieloma innymi kobietami, które zdają się podzielać fascynację tym nakryciem głowy. 


1. Mango // 2. H&M // 3. Massimo Dutti // 4. H&M // 5. Zara

The trench coat is one of those elements that does not seem to feel the passage of years. From the beginning, its style remains faithful and although from year to year it is modified and in stores appear long models, it’s short or oversized versions in a more masculine style, the classic cut seems to be the most willingly bought. Sometimes I wonder if his phenomenon will ever end, but then I recall how I have been reaching for it for many years myself. A timeless classic and style that fits absolutely everything that we would style it with.

Prochowiec to jeden z tych elementów, który zdaje się nie odczuwać upływu lat. Od początku jego styl pozostaje wierny i chociaż z roku na rok jest on modyfikowany a w sklepach pojawiają się to długie modele, to krótkie, czy oversizowe w bardziej męskim stylu, klasyczny krój zdaje się być tym najchętniej kupowanym. Czasami zastanawiam się, czy jego fenomen kiedykolwiek minie, ale wtem przypominam sobie jak sama od wielu lat co roku po niego sięgam. Ponadczasowa klasyka oraz styl, który pasuje do absolutnie wszystkiego z czym byśmy go zestawili.


1. Mango // 2. H&M // 3. Mango // 4. Zara

A fashionable check dress is my favorite. I really like her stylish character, which gives an amazing style. Depending on the model, it can be worn in many ways. Combined with a white shirt or turtleneck sweater in a duet with beret will give us a fresh autumn look.

Sukienka w modną kratę to mój faworyt. Ogromnie podoba mi się jej stylowy charakter, który nadaje niesamowitego szyku. W zależności od modelu można ją nosić na wiele sposobów. Połączona z białą koszulą, golfem co w duecie z beretem nada nam świeżą jesienną stylizację. 
The last but equally important element is the retro style blazer. This season there are exceptionally many interesting models that I think will appeal to everyone. I like the check one the most - although I do not know if the corduroy model is not a particularly strong competition ... Style it with white t-shirt and jeans. 

Ostatni, ale równie ważny element to marynarka w stylu retro. W tym sezonie jest wyjątkowo wiele ciekawych modeli, które myślę przypadną do gustu każdemu. Mnie najbardziej podobają się te z motywem kraty - chociaż sama już nie wiem czy sztruksowy model nie stanowi wyjątkowo mocnej konkurencji… Zestawione z białym t-shirtem oraz jeansami nadając luźnego, ale szykownego stylu. 

Ściskam!
M.

Comments

 1. Ja do beretu jakoś nie mogę się przekonać. Może kiedyś się przełamię i przymierze go chociaż. Jak na razie mam wrażenie, że mi nie pasuje :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Doskonale to rozumiem. Był czas, że sama stroiłam od wszelkiego nakrycia głowy a o berecie nie chciałam słyszeć! :)

   Pozdrawiam ;*

   Delete
 2. Luźna marynarka w kratę to moje modowe marzenie. Niestety dość niska, a budowa mojego ciała wyjątkowo nie sprzyja ego typu wyborom. Musiałabym nosić do niej botki na obcasie, a jednak nie zawsze mam na to ochotę- problemy kobiet :D

  Kochana, jak stylizacje do Paryża? ja już się baaardzo zastanawiam- zostało mi jeszcze ponad dwa tygodnie. Jestem ogromnie ciekawa na co Ty się skusisz :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Może po prostu nie znalazłaś jeszcze tej idealnej? :)

   Wpisy z Paryża niebawem się pojawią. Póki co kończę wyjątkowo krótkie tym razem podsumowanie miesiąca, które niebawem pojawi się na blogu :)

   Ściskam ;*

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact