MY NEW SKINCARE ROUTINE


The way I care for my skin is something that I become more obsessed about with age. I remember when I was a teenager the only moisturizer I used was the usual Nivea cream. I used it as a lip balm (which I do to this day). Nevertheless, with the passing of the time, I began to notice the difference in softness and the glow of my skin. The cherry on the cake was a visit to my beautician who told me that I have a very dry skin, and if I do not start to properly care for it, wrinkles will appear sooner than I would imagine. Her words have changed my approach and since then my skincare has changed significantly. Below I present you some cosmetic which I tested and I can honestly recommend to you.

. . . .

Dbałość o skórę to jedna z tych czynności, która z wiekiem mi się nasila. Pamiętam, jak za nastoletnich lat jedyny nawilżać, jaki stosowałam to zwykły krem Nivea. Stosowałam go, jako balsam do ust (co zresztą robię po dziś dzień). Niemniej jednak wraz z upływem kolejnych lat zaczęłam dostrzegać różnicę w miękkości oraz blasku mojej skóry. Wisienką na torcie okazała się wizyta u kosmetyczki, która oznajmiła mi, że mam mocno wysuszoną skórę i jeżeli nie zacznę odpowiednio o nią dbać to zmarszczki pojawią się prędzej niż bym tego chciała. Jej słowa sprawiły, że od tamtej pory moja pielęgnacja znacząco się zmieniła. Poniżej przedstawiam Wam kilka kosmetyków do pielęgnacji, które przetestowałam i gorąco mogę je Wam polecić :)

1. Body Care

Many of you probably know that feeling when after a long day at work comes the time for well-deserved relaxation. The plans that you have of having a bath filled with relaxing body oil followed with a further gentle massage while applying the body lotion which you have in mind since leaving the space of your work office. Nevertheless, the tiredness that hit us while we step into the house makes that all we dream about is a relax in bed and the same the only thing we can afford is a quick shower beforehand. I have faced it many times, but my dry skin has verified my approach to it.

I have tested Organique cosmetics for the first time around a year ago. I sincerely admit that I immediately fell in love with it. The face mask I tested at that time worked wonderful. It was only a matter of time before trying another cosmetics of this brand. Currently I use two products for body care. Body scrub is extremely important because it helps to exfoliate keratinized skin. I decided on the Organique Peeling Sugar, which is enriched with ingredients such as shea butter, vitamin E, goat milk extract and lychee extract. Thanks to their application, the skin became more delicate and greasy. The second product that helps me to further moisturize my skin is Organique Body Butter, which comes in the same series. It contains ingredients such as shea butter, pearl extract, goat milk extract and lychee extract.

1. Pielęgnacja ciała

Wiele z Was zapewne zna to uczucie, kiedy po całym dniu przychodzi pora na zasłużony relaks. Plany na temat wspaniałej relaksującej kąpieli w wannie wypełnionej olejkami relaksującymi a po wyjściu z wanny delikatny masaż podczas wsmarowywania balsamu do ciała snujecie już od momentu wyjścia z pracy. Niemniej jednak zmęczenie, które dopada nas po przekroczeniu progu domu sprawia, że jedyne, o czym marzymy do relaks w łóżku a zatem szybki prysznic to jedyny wysiłek, na jaki jesteśmy w stanie się zdać. Przechodziłam przez to nie raz, ale szorstka skóra szybko zweryfikowała moje podejście.

Kosmetyki Organique po raz pierwszy przetestowałam rok temu. Przyznam szczerze, że od razu przypadły mi do gustu. Maseczka do twarzy, którą wtedy testowałam zdziałała cuda. Wypróbowanie kolejnych kosmetyków tej marki, było, więc tylko kwestią czasu. Obecnie do pielęgnacji ciała używam dwóch produktów. Peeling do ciała jest niezwykle ważny, ponieważ pomaga on złuszczać zrogowaciały naskórek. Ja zdecydowałam się na Peeling Cukrowy marki Organique, który wzbogacony jest w składniki takie jak masło shea, witamina E, ekstrakt z koziego mleka oraz ekstrakt z liczi. Dzięki ich zastosowaniu skóra stała się bardziej delikatna i natłuszczona. Drugim produktem, który pomaga mi dodatkowo nawilżyć skórę, jest Masło do Ciała Organique, które pochodzi z tej samej serii. W jego skład wchodzą składniki takie jak masło shea, ekstrakt z perły, ekstrakt z koziego mleka oraz ekstrakt z liczi. 

2. Face care

Make-up removal is not my favorite activity. Nevertheless, to clean my face (no matter whether I was wearing make-up on a particular day or not), I try to spend most of my time. I am currently using a 2-phase form of purification. First, I remove the make-up with special cleansing creams and then apply the Babor Cleansing CP treatment. This method involves the combination of HY-ÖL hydrophilic olive oil and herbal concentrate, which allows the removal of water-soluble and fat-soluble contaminants from the skin surface without feeling of pull. This makes the combination of these two ingredients very easy to rinse with water, leaving no greasy feeling on the face or hands.

The entire cleansing process is based on the fact that on the dry skin I put the olive HY-ÖL, which consists of vegetable oils such as soy, sesame and peanuts. Then I apply a second product, PHYTOACTIVE concentrate, which is based on a mixture of herbal composition for 4 different skin types.

In addition to my daily cure, I use Babor AmpouleConcentrates FP once a week, also from the Babor. They are intended to further moisturize the skin. I always use them after using the above described cleansing treatment on dry skin. I squeeze the entire ampoule into the face, neck and neckline.

2. Pielęgnacja skóry twarzy

Demakijaż nie należy do moich ulubionych czynności. Niemniej jednak na oczyszczenie skóry twarzy bez względu na to czy danego dnia miałam na sobie podkład czy nie, staram się poświęcać najwięcej czasu. Obecnie stosuję 2-fazową formę oczyszczania. Najpierw usuwam makijaż za pomocą specjalnych kremów do oczyszczanie a następnie stosuję kurację Cleansing CP marki Babor. Metoda ta polega na połączeniu oliwki hydrofilnej HY-ÖL oraz koncentratu ziołowego, co umożliwia usunięcie z powierzchni skóry zanieczyszczeń rozpuszczalnych zarówno w wodzie jak i w tłuszczach bez uczucia ściągnięcia. Dzięki temu połączenie tych dwóch składników bardzo łatwo jest spłukać wodą, co nie pozostawia tłustego uczucia na twarzy ani dłoniach.

Cały proces oczyszczania opiera się na tym, że na suchą skórę nakładam oliwkę HY-ÖL, która składa się z olejów roślinnych takich jak sojowy, sezamowy oraz z orzeszków ziemnych. Następnie nakładam drugi produkt, czyli koncentrat PHYTOACTIVE, który oparty jest na bazie mieszanki ziołowej skomponowanej dla 4 różnych rodzajów cery.

Oprócz mojej codziennej kuracji raz w tygodniu stosuję Ampułkę z Koncentratem Substancji Czynnych również od marki Babor. Mają one na celu dodatkowo nawilżać skórę. Stosuję je zawsze po użyciu wyżej opisanej kuracji oczyszczenia na suchą skórę. Całą ampułkę wcieram w twarz, szyje oraz okolice dekoltu. 


P.S. What are your skincare rituals? I would love to read about them and maybe find out something new what I will be able to apply onto my daily skincare!

Kisses!
M.

P.S. A jakie są Wasze sposoby na pielęgnacje skóry? Chętnie o nich poczytam i może dowiem się czegoś nowego, co będę mogła wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji!

Ściskam!

M. 

Comments

  1. Moniko, z Organique polecam peeling enzymatyczny, jest rewelacyjny i odpowiedni na skóry wrażliwej :)

    ReplyDelete
  2. Everyone has his idea of beauty, and we need to have things, people and places of beauty in our everyday life. In the words of a poet a thing of beauty is a joy forever. I liked this skincare routine. Thanks for sharing such an informative information.

    ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact