WHITE SHIRT WITH CHARACTER


White shirt is one of those basic elements that probably each of us have in the wardrobe. Beginning of the academic year or its end, job interview, day to day office reality or just our endless love towards it. Depending on the situation, the cut of our shirt will change. I have about 5 white shirts in my closet. Most of them is slightly loose and one is even oversized. Nevertheless, because of the number of events that require perfect and formal style, I also have one perfectly fitted shirt, that has its glory time far behind (instead of that the loose and oversized shirts took place). Still, it doesn’t meant that I have to throw it away. I know from my own experience that whenever I toss something, I then need it :).

In today’s outfit I have decided to break the fixed texture and cut of this shirt adding a bit of character, so that job interview will not be the only occasion to put it on. 

. . . .


Biała koszula to jeden z tych podstawowych elementów, który chyba każda z nas posiada w swojej garderobie. Rozpoczęcie czy zakończenie roku szkolnego, rozmowa kwalifikacyjna, codzienna biurowa rzeczywistość czy po prostu nasze uwielbienie. W zależności od sytuacji, fason naszej koszuli będzie się zmieniał. Ja w swojej szafie posiadam około 5 białych koszul. Większość z nich ma luźniejszy fason, jedna nawet oversizowy. Niemniej jednak poprzez liczne uroczystości wymagające nienagannego oraz formalnego stylu, znalazła się również ta idealnie dopasowana biała koszula, która może swoje największe lata świetności ma już za sobą (w jej miejsce wkroczyły luźne oraz oversizowe kroje), ale nie oznacza to, że mam ja teraz wyrzucić. Z doświadczenia wiem, że zawsze kiedy to zrobię, dana rzecz jest mi potrzebna :).

W dzisiejszej stylizacji postanowiłam przełamać tą sztywna fakturę oraz krój koszuli nadając jej charakteru, który sprawi, że nie tylko rozmowa o pracę będzie odpowiednią okazja aby ja założyć. 


OUTFIT DETAILS
Shirt // Koszula – Bershka
Blazer // Marynarka – Vintage
Jeans // Jeansy – Top Shop
Shoes // Buty – Stylowe Buty
Bag // Torebka – TKMaxx
Choker // Naszyjnik – DIY
Watch // Zegarek – Michael KorsPictures by Max Smith - Instagram @_mhjs

How do you like it? Do you also have such classic, fitted shirt or you tossed them all out to replace it with the loose styles? :)

. . . . 

Jak wam się podoba? Czy wy również posiadacie w swojej szafie klasyczne, dopasowane białe koszulę czy raczej wyzbyłyście się ich na rzecz luźniejszych modeli? :)

 photo Untitled_zpssgtb08vm.jpg

Comments

  1. Oczywiście, że posiadam w swojej szafie klasyczne, dopasowane, białe koszule, jednak muszę się z Tobą zgodzić, że najczęściej sięgam po te mniej formalne. Lepiej czuje się w luźniejszym fasonie i nawet dzisiaj jestem w jednej z nich :) chociaż od jakiegoś czasu poszukuję takiej z lepszego, grubszego, mimo wszystko naturalnego materiału. Moja bawełniana dość mocno się gniecie, a sam materiał jest cienki, co nie zawsze mi odpowiada.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Doskonale Cię rozumie, samam mam na sobie dzisiaj luźną, bawełnianą koszulę. Jeżeli chodzi o bardziej formalne koszulę to wiele ciekawych modeli można dostać w Zarze :) Ściskam!

      Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact