COMFORT ZONE - SNEAKERS


One thing that I love about spring is that I can finally take my red converse out of the wardrobe and wear them as often as I want without worrying about feeling cold. After the trench coat, converse are my spring must have! I am pretty sure that the history and the time that they have been on the market and the same the number of lovers they reached, gave them that unique status. Especially today, wearing sneakers with either casual or elegant outfit doesn’t build huge surprise around people. I know that red does not apply to all of you, but I personally adore them, however I am still hunting for the white ones :).

I know that this particular style of sneakers doesn’t much all of the people’s expectations, but there are many different types including the simple form which can be bought in H&M which honestly reminds me of the pair of sneakers that ‘Baby’ from Dirty Dancing used to wear :). She was one of the reasons why I believed that being elegant and feeling comfortable can work it is just a matter of how you style it. Following this direction, I have paired all my favourite items including stripes which has been introduced in 1917 by Coco Chanel in her collection, high waisted jeans (which have become my favourite since I bought them), black blazer which is definitely a must have in every women’s wardrobe and a pair of comfortable sneakers which made the overall appearance more casual and suitable for a weekend walk around the city.

I hope that you like my today’s match. Therefore, I would like to know about your way of wearing sneakers. Please, share them in the comments as I might take it as inspiration towards my future outfits :). Have a lovely day!

***

black blazer/czarna marynarka - Vintage
red blazer and bag/czerwona marynarka i torebka - Zara
striped top and scarf/pasiasty sweterek i szalik – H&M
jeans/jeansy - COS
sneakers/trampki – Converse

***

Jeden z moich ulubionych elementów wiosny to możliwości pogodowe, które sprawiają, że w końcu mogę wyciągnąć z szafy moje ulubione czerwone conversy i nosić je do woli bez obawy przed mrozem. Zaraz po prochowcu, conversy to mój wiosenny must-have! Jestem przekonana, że to historia jaka kryje się za tą parą trampek i fakt, że znajdują się na rynku od tak dawna nadało im wyjątkowego statusu. Szczególnie w dzisiejszych czasach kiedy widok trampek w zestawieniu codziennym bądź tym bardziej eleganckim nie budzi zdziwieniu wśród ludzi. Zdaję sobie sprawę, że czerwony kolor może nie przemawia do was wszystkich aczkolwiek osobiście skradł moje serce co nie zmienia jednak faktu, że chętnie widziałabym w swojej szafie również te w białym wydaniu :).

Typowy styl tych trampek niekoniecznie budzi sympatię wszystkich, niemniej jednak na rynku znajduje się wiele rodzajów, stylów oraz kolorów trampek włącznie z tym najbardziej klasycznym białym modelem, które to są do nabycie w H&M oraz które nosiła ‘Baby” z filmu Dirty Dancing. To właśnie ona jest jednym z powodów dzięki któremu uwierzyłam, że bycie elegancką czując się przy tym wygodnie i swobodnie idzie w parze wystarczy tylko odpowiednio wszystko ze sobą połączyć. Podążając tą złotą zasadą zestawiłam ze sobą moje ulubione elementy uwzględniając pasiasty sweterek, przy czym ten właśnie wzór wprowadziła do mody damskiej Coco Chanel w 1917 roku, jeansy o podwyższonym stanie (które od dnia ich zakupu stały się moimi ulubieńcami), czarną marynarkę, która jest zresztą obowiązkowym elementem w szafie każdej kobiety i parę wygodnych trampek nadających codzienności i luzu całej stylizacji.


Mam nadzieję, że moje dzisiejsze zestawienie przypadło wam do gustu. Niemniej jednak chciałabym dowiedzieć się o waszych sposobach łączenia trampek. Podzielcie się ze mną waszymi opiniami w komentarzach, a może okażą się przydatne podczas wyboru kolejnych stylizacji :). Miłego dnia kochani!


PHOTOS BY -  Nicole Engelmann

Comments

  1. Mój uniform - marynarka i jeansy. Pisałam nawet kiedyś o tym na moim blogu....podobają mi się warstwy w tej stylizacji i zestawienie kolorów. Klasycznie i stylowo. Super

    www.other-than-pink.blogspot.com

    ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact