NEW IN


New season usually means changes. It can mean to change the content of our wardrobe for the more cosy clothes and most of the time that drive us to only one conclusion – shopping! It does not necessarily have to mean to exchange the whole closet with the new one. It is important to make a final decision about what do we actually need. If you like the new fashion trends and always try to follow them then make a list of the most important fashion aspects in the upcoming season. What I mean by that is the colour, the style and the shape. Once you have all those ideas in your mind you can check your wardrobe accurately to find out if any of the points from your list can be cross out. Once you finish the whole process you can do little shopping and try to buy required items still keeping in mind to not to buy everything that matches the desired colour or shape. Remember to be strict with your shopping and buy only products that you really need and that meet your criteria such as material combination. It is worth spending a little bit more money on a good quality products that will last you few seasons instead of buying it every single year.

When doing my shopping I kept my head clear and made it straight to the point. I knew I was looking for that perfect grey coat and that’s what I left the shop with. I also had to buy few other details, but that was not the main subject of my shopping.

Nowy sezon zwykle przynosi nowe zmiany. Może to oznaczać wymianę zawartości naszej szafy na tę cieplejszą. Takie zmiany zwykle prowadzą nas do jednego – zakupy. Niemniej jednak to nie oznacza, że mamy teraz wymienić całą jej zawartość na nową. Ważne jest abyście zadecydowały, co tak naprawdę potrzebujecie. Jeżeli interesują was nowości modowe i zawsze staracie się za nimi podążać to najlepszym rozwiązaniem będzie sporządzenie listy najważniejszych elementów w nadchodzącym sezonie. Co przez to mam na myśli to kolor, styl czy kształt. Kiedy już zgromadzicie wszystkie inspiracje w głowie to pora na przejrzenie zawartości własnej szafy, aby wyeliminować z listy produkty, które się powtarzają. Zakończywszy cały proces możecie udać się na małe zakupy i dokupić brakujące części garderoby. Pamiętajcie jednak, aby nie kupować wszystkiego, co dopasowuje się do danego koloru czy kształtu. To ważne abyście były wymagające w swoich poszukiwaniach i zwracały również uwagę na skład danego ubrania. Czasami lepiej jest zapłacić troszkę więcej, ale mieć pewność, że dana rzecz posłuży nam na kilka sezonów.

Podczas swoich zakupów kierowałam się tym, po co przyszłam a był to płaszcz. Aby zaoszczędzić sobie zbędnego czasu nie zwracałam uwagi na nic poza tym. Tym oto sposobem zakończyłam swoje wyprawę do sklepu po zaledwie godzinie opuszczając go z płaszczem w ręku. Oczywiście w kolejnych dniach dokupiłam parę mniej znaczących elementów, ale to nie stanowiło głównego celu moich zakupów a wiec efekt pożądany zaliczony :)

*

After my return from holidays my skin was a bit tanned and my foundation appeared to be too light. I have made my way to Dior and got a product consultation with a lovely French woman who was very helpful and helped me to collect my beauty kit that would match my daily routine. Dior Star foundation appealed to be the perfect one. It matched my skin colour, so I can barely see it. We picked a powder that would go well with it and a shimmery bronzer that with its combination of four different colours, smoothly match with the rest of the make-up. The powder that I have bought is the Diorskin Air Nude Powder 030 and that is the medium beige. The bronzer I have picked up is the Diorskin Nude Shimmer 002 and that is amber.


 Po powrocie z wakacji moja skóra okazałą się być dość mocno opalona w związku, z czym mój podkład był po prostu zbyt jasny. Swoje kolejne zakupy zaczęłam, zatem od udania się do stoiska marki Dior i otrzymałam konsultację od przemiłej francuski, która pomogła mi dobrać odpowiednie produkty do moich codziennych zajęć. Podkład Dior Star okazał się być doskonały. Odcień idealnie pasuje do mojej skóry a wręcz jest prawie niewidoczny. Dobrałyśmy do niego puder i błyszczący bronzer, który składa się z kilku odcieni, przez co się mocno nie odznacza. Puder, który zdecydowałam się kupić pochodzi z kolecji „Dioskin Air Nude Powder” o numerze 030 i jest w kolorze „medium beige”. Bronzer pochodzi z kolekcji „Diorskin Nude Shimmer” o numerze 002 i jest w odcieniu „Amber”. 

* 
Fall season also means start of the university. It requires from me perfect organisation between the time that I can spend on the blog making pictures, retouching and writing a blog post for you like also the time spend on my study, doing coursework and preparation for my presentation. To be able to manage all of that I had to finally buy my planner. It took me so long as I always believed I do not need it as I can manage my own time perfectly. After I faced to be forgetting about things that needed to be done it appeared to me that there is too many of them that I have to remember, so I bought this daily planner. The pencils that you can also see on the picture have been bought in TKMaxx. I just could not leave without them. There was five different colours in the package and every each colour has a different sentence on it. The one in powder pink that you can see has “I’m kind of a big deal” and the grey one has “Totally epic”. 


Sezon jesienny oznacza przede wszystkim kolejny rok uniwersytetu. Wymaga to ode mnie ogromnej organizacji pomiędzy czasem poświęconym blogowaniu a czasem spędzonym na nauce, pisaniu prac czy przygotowaniach do kolejnych prezentacji. Aby w pełni zorganizować sobie czas, w końcu zdecydowałam się na zakup kalendarza. Jest to chyba jeden z niewielu przedmiotów, którego kupno zajęło mi tak sporo czasu. Od zawsze wychodziłam z założenia, że w pełni radzę sobie z organizacją własnego czasu i z zapamiętywaniem dat wszystkich spotkań czy prezentacji. Z czasem jednak okazało się, że niektóre rzeczy po prostu wypadały mi z głowy, przez co biegałam po domu jak opętana, aby tylko jak najszybciej już wyjść. W końcu jednak uzmysłowiłam sobie, że moje życie byłoby dużo łatwiejsze gdybym miała ten mały kalendarz, który by mi o wszystkim przypominał. Dobrałam do niego ołówki, które widzicie na zdjęciu (TKMaxx), bez których po prostu nie mogłam opuścić sklepu.

*
The hand cream have been bought in Mykonos. It is the moisturiser made of Greek bio olive oil, green tea extracts, lavender etc. The “Vogue on Coco Chanel” book was bought on impulse. I have ben browsing a book shop online and this one have appeared on my screen. I have read a short info and realised that I have never read a book about Coco Chanel. I have seen the movie few times, but never read it. The last item and another book this month (actually I have five more coming up this month) is the book written by Amy de la Haye “A to Z of Style”. This light book will take us into a few rules of style. 


Krem do rąk “O.Live” kupiłam na Mykonos. Na jego zawartość składa się między innymi grecka oliwka, ekstrakt z zielonej herbaty i lawenda. Z kolei książka „Vogue on Coco Chanel” została kupiona pod wpływem impulsu. Przeglądałam księgarnie online i jakimś cudem trafiłam na tę właśnie książkę. Przeczytałam krótki opis, jaki znajdował się na stronie na jej temat i zdałam sobie sprawę, że nigdy nie czytałam historii Coco Chanel. Widziałam film oparty na wydarzeniach Chanel, ale nic poza tym. Ostatni produkt zakupiony w tym miesiącu i kolejna książka (w zasadzie to nie ostatnia, jaką zamówiłam, gdyż w drodze do mnie jest kolejnych pięć) to poradnik napisany przez Amy de la Haye „A to Z of Style”. Lekka książka, która zapozna nas z kilkoma zasadami stylu. Comments

 1. Piękny kalendarz :) Bardzo lubię takie gadżety. Notesy, kalendarze sprawiają dużo radości :)

  ReplyDelete
 2. Kalendarz to podstawa dobrej organizacji, jak studiowałam to się z nim nie rozstawałam :) dzięki niemu pamiętałam naprawdę o wszystkim ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Doskonale to rozumiem. Od momentu jego zakupu też się z nim nie rozstaje :)

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact