THE LOOK: STARA NOWA CODZIENNOŚĆ


t-shirt // koszulka – Mango

overshirt // kurtka – MLE Collection

jeans // jeansy – Zara

wellington boots // gumowce – Hunter

basket bag // koszyk – Mao Art

 

Old new everyday life is the phrase that I found to best describe how I feel since returning to Poland. On the one hand, it is paving the way for old paths, and on the other hand, it is creating a new reality, although in an old and well-known environment. In fact, however, I still feel a bit like on vacation, which we used to come here every year, which is why my everyday life looks exactly like this - in a casual edition, a huge basket on my shoulder that will accommodate children's necessities (in this matter, even during a trip to the forest you have to be prepared ) and lots of walks. That day we went to the forest. My dad wanted to make pine syrup, so we went in search of pine shoots. In this way, we got to the forests on the way to Mikołeska (these areas are so beautiful and they are very popular among walkers, cyclists and all lovers of green areas), which are perfect for family outings.

 

Recently, I am much more drawn to green areas, I do not know exactly what is the reason for this, but mountains, forests or parks have some kind of magical attraction and the green colour (although perhaps more of its pistachio shade) has become my favourite. Today's post is therefore a slight tribute to my usual everyday life, which I appreciate even more every day and draw from it handfuls. I leave you with a series of forest photos and I run away to enjoy the views in my husband's home region, i.e. the Żywiec.

 

. . .

 

Stara nowa codzienność to sformułowanie, które wydało mi się najlepiej opisywać to jak się czuję od powrotu do Polski. Z jednej strony jest to przecieranie starych szlaków, z drugiej kreowanie nowej rzeczywistości, chociaż w starym i dobrze mi znanym otoczeniu. Tak naprawdę jednak wciąż czuję się trochę jak na wakacjach, na które co roku tutaj przyjeżdżaliśmy, dlatego moja codzienność wygląda właśnie tak – w casualowym wydaniu, wielkim koszem na ramieniu, który pomieści dziecięce niezbędniki (w tej kwestii nawet podczas wyprawy do lasu trzeba być przygotowanym) i dużo spacerów. Tego dnia wybraliśmy się do lasu. Mój tata chciał przygotować syrop z sosny, dlatego udaliśmy się w poszukiwaniu jej pędów. Tym sposobem zajechaliśmy do lasów na drodze do Mikołeski (tamte tereny są zresztą o tyle piękne, że cieszą się bardzo dużym powodzeniem wśród spacerowiczów, rowerzystów i wszelkich wielbicieli zielonych terenów), które zresztą nadają się idealnie na rodzinne wypady. 

 

Ostatnimi czasy znacznie bardziej ciągnie mnie w zielone tereny, Sama nie do końca wiem co jest tego przyczyną, ale góry, lasy, czy parki mają jakieś magiczne przyciąganie a kolor zielony (chociaż może bardziej jego pistacjowy odcień) stał się moim ulubionym. Dzisiejszy wpis jest zatem lekkim ukłonem w stronę mojej zwykłej codzienności, którą każdego dnia cenię sobie jeszcze bardziej i czerpię z niej garściami. Zostawiam Was z serią leśnych zdjęć a sama uciekam napawać się widokami w rodzinnych stronach mojego męża, czyli Żywiecczyzną.
I drobna zmiana na włosach - lekkie refleksy idealne na nadchodzące lato. Gdybyście szukały sprawdzonego fryzjera w Tarnowskich Górach, serdecznie polecam salon fryzjerski Krystian Waloszczyk. Od kilku już lat podczas każdego pobytu w Polsce oddawałam swoje włosy w ich ręce, dlatego i w tym przypadku nie mogło być inaczej. Klara: dungarees and top // ogrodniczki i bluzka - Zara, hat // czapka - Bambolina, 
wellington boots // gumowce - Hunter


Ściskam!
M. 
Comments

 1. Wyglądasz bosko w tym stroju. Na spacerze w lesie też kobieta może wyglądać pięknie, tak jak Ty. Bardzo ładne zdjęcia, piękny las. Chwała instytucji "Lasy Państwowe" za zachowanie naszej krajowej przyrody.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo dziękuję za komentarz i za miłe słowa. To prawda, lasy mamy wyjątkowe piękne. Oby to się nigdy nie zmieniło.
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact