THE LOOK: MY SPRING COLOUR PALETTEblazer // marynarka – MLE Collection

dress // sukienka – Zara (obecna kolekcja)

bag // torebka – JW Pei

sneakers // trampki – Superga

sunglasses // okulary – & Other Stories

 

The last few days the weather has been closer to summer than spring. The thermometers exceeded 20 degrees, so I was finally able to put on something other than a coat and ankle-high sneakers. I put on my favourite set last year, i.e. a large jacket, a short dress (a bit longer than a jacket), a small purse and sneakers. Last spring and summer, I used this combination a lot. It is again a nod to my favourite elegance mixed with comfortable sports footwear, although in ballet shoes or mid-heeled pumps I would also see today's outfit.

 

Moving on, however, to the colours that I like in the spring and summer season, these are, of course, bright combinations of white, beige or brown, which are the perfect base for elegant outfits. When it gets warmer, i.e. in a few weeks (already closer to summer), more vivid colours will certainly join this palette. This year, I bet on the shades of blue, green, orange, which you saw last year, but maybe there will also be a place for something pink (I already mentioned in one of the last posts that I have been particularly tempted by this colour recently). How is it with you? Do you like to add a little colour to your everyday outfit, or are you faithful to the age-old classics?

 

. . . .

 

Ostatnich kilka dni swoją pogodą było bliżej do lata niż wiosny. Termometry przekraczały 20 kresek, w związku z czym mogłam w końcu założyć na siebie coś innego niż płaszcz i trampki za kostkę. Postawiłam na swój ulubiony już w ubiegłym roku zestaw, czyli obszerna marynarka, krótka sukienka (odrobinę dłuższa niż marynarka), mała torebka i trampki. Zeszłej wiosny i lata, bardzo często stawiałam na takie połączenie. Jest ono znowu ukłonem w moją ulubioną elegancję pomieszaną z wygodnym sportowym obuwiem, chociaż w baletkach, czy czółenkach na średnim obcasie również widziałabym dzisiejszy strój. 

 

Przechodząc jednak do samej kolorystyki, którą upodobałam sobie w sezonie wiosenno-letnim, to oczywiście jasne połączenia bieli, beżu, czy brązu, które stanowią idealną bazę do eleganckich stylizacji. Kiedy zrobi się cieplej, czyli w przybliżeniu za kilka tygodni (już bliżej lata), do tej palety z pewnością dołączą bardziej żywe kolory. W tym roku stawiam na odcienie niebieskiego, zielonego, pomarańcz, który widziałyście już w zeszłym roku, ale może znajdzie się również miejsce na coś różowego (wspominałam już w jednym z ostatnich wpisów, że jakoś wyjątkowo mnie ostatnio kusi ten kolor). A jak jest u Was? Lubicie wplatać odrobinę kolory do swojego codziennego stroju, czy raczej jesteście wierne odwiecznej klasyce? 


Photos by Marcin Graszk
Ściskam!
M.  

Comments

 1. Oj tak, pogoda jeszcze niedawno była cudna. Oby jak najszybciej wróciła! Ja lubię stylizację z kolorem, a róż wiosną i latem to już w ogóle uwielbiam. Śliczna marynarka!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, ja również czekam na piękną pogodę z niecierpliwością! Dziękuję za komentarz.
   Pozdrawiam ciepło!

   Delete
 2. Wygladasz przepięknie :) Stylizacja zdecydowanie w moim guście :) Zarówno kroje jak i kolory :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Agato, bardzo dziękuję za miłe słowa. Ja również uwielbiam tą paletę barw, szczególnie w sezonie wiosenno-letnim.
   Pozdrawiam ciepło ;*

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact