THE LOOK: ZACHODZĄCE SŁOŃCE NAD BAŁTYKIEM


dress // sukienka – MLE Collection (obecnie na wyprzedaży)
bag // torba – Mao art
shoes // buty – Castaner
sunglasses // okulary – & Other Stories
earrings // kolczyki – Vintage

Human life is made of moments. Morning coffee, a walk with your loved one, a July evening on the balcony, or the sunset over the Baltic Sea. Each of these moments creates our magical book of memories, to which I like to come back whenever possible. It's nice to be able to recreate these moments while looking at the pages of an album filled with beautiful photos. Beauty in this case, however, is a relative concept, because each of us has a different image of it. As for me, the sea is an ideal, dream place that I could visit every day, for my husband these are the mountains where he was born, raised and loves with great love. However, in order to be able to fully experience the moment, we must be here and now. This very long introduction is by no means the beginning of an article about the art of creating memories, but rather about fashion, or maybe the lack of it?


The last few months have made me fully aware of what is really important in life - and  by no means these are not clothes (I know that it is very revealing of me). Seriously, being a mom has shown me how fleeting time is and thus how fleeting our lives are. It is not worth wasting it on things that we will not remember in ten years. Fashion is one of those elements. Crazy pursuit of trends, hours spent in front of the mirror on the perfect selection of accessories, handbags or shoes, and then thorough makeup. However, I would be a hypocrite if I said that tracksuits are enough in this case. I like to look good and have beautiful travel photos, but I do not like to waste time, so I learned how to choose my wardrobe (from shopping to packing a suitcase) so that I can easily and quickly complete the outfit that I will later appear in on photography while admiring this beautiful sunset. Most of my clothes are not even fashionable (or if you prefer, I do not fit in with the latest trends), but who needs it? Being fashionable and being well dressed does not go hand in hand so often, and at least while looking at these pictures in ten years, I will not wonder "what crossed my mind to go out in something like this" :).

. . . .

Ludzkie życie składa się z momentów. Poranna kawa, spacer z ukochanym, lipcowy wieczór na balkonie, czy właśnie zachodzące słońce nad Bałtykiem. Każda z tych chwil tworzy naszą magiczną księgę wspomnień, do której lubię wracać przy każdej możliwej okazji. Miło jest móc odtwarzać te momenty spoglądając na kartki albumu przepełnionego pięknymi zdjęciami. Piękno jest w tym wypadku jednak pojęciem względnym, bo każdy z nas ma inny jego obraz. Tak jak dla mnie morze jest miejscem idealnym, wymarzonym, które mogłabym odwiedzać każdego dnia, tak dla mojego męża są to góry, w których się urodził, wychował i kocha miłością wielką. Aby jednak móc w pełni przeżywać dany moment, musimy być tu i teraz. Ten jakże długi wstęp nie jest bynajmniej początkiem artykułu o sztuce tworzenia wspomnień, a raczej o modzie, a może właśnie jej braku? 

Ostatnie miesiące w pełni uświadomiły mi co tak naprawdę jest w życiu ważne – i bynajmniej nie są to ubrania (wiem, że to bardzo odkrywcze z mojej strony). Tak na poważnie, bycie mamą pokazało mi jak ulotny jest czas a tym samym i nasze życie. Nie warto jest go marnować na rzeczy, których za dziesięć lat nie będziemy pamiętać. Moda, jest jednym z tych elementów. Szalona pogoń za trendami, godziny spędzone przed lustrem na idealnym doborze dodatków, torebki, czy butów a później jeszcze dokładny makijaż. Byłabym jednak hipokrytką, gdybym powiedziała, że dresy w tym wypadku wystarczą. Lubię dobrze wyglądać i mieć piękne zdjęcia z podróży, ale nie lubię tracić czasu, dlatego nauczyłam się dobierać swoją garderobą (począwszy od zakupów, na pakowaniu walizki skończywszy) tak, aby w łatwy i szybki sposób móc skompletować strój, w którym później będę widnieć na fotografii podziwiając ten właśnie piękny zachód słońca. Większość moich ubrań nie jest nawet modna (czy jak kto woli, nie wpisuję się w szereg najnowszych trendów), ale właściwie po co to komu? Bycie modnym a bycie dobrze ubranym i tak często nie idzie w parze a tak chociaż spoglądając na te zdjęcia za dziesięć lat, nie będę zastanawiać się „co mi strzeliło do głowy, żeby wyjść w czymś takim” :).Ściskam!
M.
Comments

 1. Prawdziwie wakacyjna stylizacja w kolorze piasku. Pięknie ze sobą wszystko współgra, a buty i torebka są zjawiskowe!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję! Espadryle na koturnie to najwygodniejsze buty "na wysokości" a torebka jest ciągle w użyciu! :)

   Delete
 2. Kocham polskie morze i nie wyobrażam sobie bez nich wakacji. W tym roku stawiamy na Międzyzdroje – noclegi blisko morza Bałtyckiego, aby podziwiać piękne zachody słońca.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, polskie morze jest wspaniałe. Ja sama mogłabym spędzać nad nim każde wakacje. Życzę cudownego wypoczynku :)

   Delete
 3. Kolory lata <3
  Zazdroszczę odpoczynku w Jastarni.
  To moje ukochane miejsce nad morzem <3

  Wyglądasz obłędnie, a buty, koszyk i sukienka dobrane po mistrzowsku
  Pozdrawiam,
  Kamila

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jastarnia jest piękna i całkiem spokojna. Bałam się tłumów turystów, ale jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie. Dziękuję bardzo za miłe słowa.
   Pozdrawiam Cię serdecznie! :)

   Delete
 4. Zawsze wyglądasz jak Dama. Pięknie.

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact