ONE DAY IN BURANO - LOOK OF THE DAY


Dress // Sukienka - Gal Meets Glam Collection, Watches // Zegarki - Nordgreen,
Sandals and hat // Sandałki i kapelusz - H&M, Bag // Koszyk - Zara

Burano is a small island located on the Venetian Lagoon with a picturesque architecture. I dare believe that it is the most beautiful and colorful and short visits during your stay in Venice is simply mandatory! You can get to it in two ways: by bus (ticket price is € 7.50 for a single trip valid for 75 minutes), or a water taxi (it is probably the most prestigious way to travel around Venice, but also very expensive - unfortunately I do not know the price of such a trip to Burano, but for example, the transport from the Marco Polo airport to Venice costs € 95).

This small town has everything you need to spend one afternoon in it. In addition to the characteristic colorful houses, there are cafes and restaurants as well as several souvenir shops. I recommend, however, to go there in the morning, especially if you visit this place during the season. Temperatures reaching the zenith do not help and the sun reflecting off the bright colors solidly troubles the gymnastics over taking a beautiful photographs :) We went there just in the afternoon hours and all these elements translated into our experience, which I share with you. The place itself is so beautiful that I had to allocate a separate post for it! :)

P.S. The watches you see on my wrist and Peter’s come from the new Scandinavian brand - Nordgreen. Jacob Wagner, a designer known in his field, is responsible for all the projects. The most important element of this brand, however, is their marketing, which focuses on corporate social responsibilities. Every sale contributes to support of one of three causes and it is the client who chooses what it will be. Anyway, take a look on their website to find out more! Together with the Nordgreen brand, we have also prepared a 10% discount code for you to use on their website. All you need to do is enter "Simple" when making payments :)

. . . .

Burano to niewielka wyspa położona na Lagunie Weneckiej o jakże malowniczej architekturze. Śmiem sądzić, że jest ona najbardziej urodziwa i kolorowa a krótkie odwiedziny podczas pobytu w Wenecji są wręcz obowiązkowe! Dostać się do niej można na dwa sposoby: autobusem wodnym (cena biletu to €7.50 za pojedynczy przejazd ważny przez 75 minut), lub taksówką wodną (jest to prawdopodobnie najbardziej prestiżowy sposób przemieszczanie się po Wenecji, ale i również bardzo drogi – niestety nie znam ceny takiej wyprawy do Burano, ale dla przykładu transport z lotniska Marco Polo do Wenecji to koszt €95). 

Miasteczko to choć niewielkie, posiada wszystko co potrzebne, aby spędzić w nim jedno popołudnie. Oprócz charakterystycznych kolorowych domków znajdziemy tam kawiarnie i restauracje oraz kilka sklepików z pamiątkami. Polecam jednak wybrać się tam z samego rana, szczególnie jeżeli odwiedzacie to miejsce w sezonie. Temperatury sięgające zenitu nie pomagają a słońce odbijające się od jaskrawych kolorów solidnie uprzykrza gimnastykę przy zdjęciach :) My wybraliśmy się tam właśnie w godzinach południowych i wszystkie te elementy przełożyły się na nasze doświadczenie, którym się z Wami dzielę. Samo miejsce jest jednak tak piękne, że musiałam przeznaczyć na nie osobny wpis! :)


P.S. Zegarki, które widzicie na moim nadgarstku oraz Piotra, pochodzą od nowej Skandynawskiej marki Nordgreen. Odpowiedzialny za wszystkie projekty jest Jacob Wagner, znany w swoim fachu projektant. Najistotniejszym elementem tej marki jest jednak ich marketing, który skupia się na społecznym zaangażowaniu. Każda sprzedaż przyczynia się bowiem do wsparcia dla jednego z trzech celów charytatywnych i to właśnie klient wybiera co to będzie. Zresztą, zajrzyjcie sami na ich stronę aby dowiedzieć się więcej! Razem z marką Nordgreen przygotowaliśmy również dla Was kod zniżkowy 10% do wykorzystanie na ich stronie. Wystarczy, że wpiszecie "Simple" przy dokonywaniu płatności :)
Watch // Zegarek - Infinity Rose Gold Nordgreen 
Watch // Zegarek - Infinity Silver Black Leather Nordgreen Zdjęcia: Monika Winkler i Piotr Kudzia

Ściskam!
M. 

Comments

 1. Urodziwa miejscowość! Podobają mi się te wszystkie kolorowe budynki, taki świetny klimat! Zdjęcia jak zwykle świetne. Opłaca się odwiedzić tą wysepkę, nawet bilet jest tani, wiec na pewno kiedyś tam pojadę ♥

  londonkidx.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdecydowanie polecam każdemu! Miejsce jest tak piękne, że nie można go nie odwiedzić :)
   Dziękuję Ci za miłe słowa.

   Ściskam! ;*

   Delete
 2. Wydawać by się mogło, że sukienka w groszki to będzie już 'za dużo' do tej bajkowej scenerii, jednakże moim zdaniem wszystko jest ze smakiem i pięknie :)

  ReplyDelete
 3. Zainspirowałaś mnie! Robię notatki i wykorzystam sobie Twoje lokacje w moim planie podróży :)

  ReplyDelete
 4. Przepięknie wyglądasz w takiej sukience <3 Bardzo inspirujesz, ostatnio natrafiłam podobny model tutaj: https://sosimply.pl/odziez-damska/sukienki, myślisz że coś że sukienki będą dobrą opcją na nadchodzącą jesień?

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact