PHOTOGRAPHY TIPS - HOW I EDIT MY PHOTOS


Many of you have noticed that since my last post, in which I showed how I edit my pictures, their style has changed significantly. I am very happy that majority of you liked it. Every message in which you ask me what applications I use, how to edit photos or how I achieve the effect, only assures me that it was a good decision :). I will start from the beginning. The passion for classics, Parisian style, good music and retro style contributed to these changes. I wanted to be able to create a place where I could combine it all into one whole. When I hit the A4 by clicking on various filters in the VSCO application, I knew it was the right one. Below, step by step, I will tell you how I get my final result :). In addition, I will quickly (to fully describe the process I would probably need to write a book) tell you how I edit photos that appear on the blog.

. . . .

Wielu z Was zauważyło, że od czasu mojego ostatniego wpisu, w którym pokazywałam, jak przerabiam zdjęcia, ich styl znacząco się zmienił. Bardzo mnie cieszy, że przypadł on do gustu znacznej większości. Każda wiadomość, w której pytacie mnie jakich aplikacji używam, jak edytuje zdjęcia czym osiągam dany efekt upewnia mnie tylko w przekonaniu, że to była dobra decyzja :). Zacznę jednak od początku. Zamiłowanie do klasyki, paryskiego stylu, dobrej muzyki i stylu retro przyczyniło się do tych zmian. Chciałam móc stworzyć miejsce, w którym uda mi się połączyć to wszystko w jedną całość. Kiedy klikając na różne filtry w aplikacji VSCO natrafiłam na A4, wiedziałam, że to ten właściwy. Poniżej krok po kroku opowiem Wam jak uzyskuje mój efekt końcowy :). Oprócz tego po krótce (aby w pełni opisać ten proces potrzebowałabym chyba napisać książkę) opowiem Wam jak edytuję zdjęcia, która pojawiają się na blogu. 


Pictures on Instagram

Most of the photos on my Instagram were made by phone - I'm currently using iphone 7, and the camera Olympus OMD-E-M-5 Mark II. The same outfits are made with Nikon D750 or the ones that the photographers I work with use. Outfit photos undergo a separate post production before they reach my phone, but I will tell you that later in this post. The rest of the pictures are processed on the phone (those from Olympus I immediately transfer to the memory of the phone).

Before I start the editing process, I open the selected picture in the album and choose the edit option to straighten the frames. Sometimes the picture is crooked and I'm terrible at this point :). I upload the finished photo into the VSCO application. The first thing I do is apply the right filter - that is, A4. Depending on the picture, I choose the appropriate intensity. Most often, however, they remain within the range of 9-10. Then I go to the manual panel (the second icon from the left at the bottom of the screen), where I embellish the photo. I brighten them, add contrast, sharpen lines, apply a little shadows, add temperature and grain effect. Each of these elements is individually adapted to a given photo (underneath you will find some examples). I save the finished photo to the album.

The next thing I do is the scratch effect in the picture. It makes the photo looks old and destroyed with the time :). In this case, the afterlight application comes with a helping hand. After opening it and selecting the photo, in the bottom panel there is the movie effect (fourth icon from the left) dusty function (the first from the left). I usually use the N°1 effect. I save the finished photo to the album and it's done :)

Zdjęcia na Instagram

Większość zdjęć na moim Instagramie zostały wykonane zarówno telefonem – obecnie używam iphone 7, oraz aparatem Olympus OMD-E-M-5 Mark II. Same stylizacje wykonywane są lustrzanką Nikonem D750 lub tymi, na których pracują fotografowie, z którymi współpracuję. Zdjęcia stylizacji przechodzą osobną post produkcję zanim trafią do mojego telefonu, ale o tym opowiem Wam w dalszej części tego wpisu. Pozostałe zdjęcia przerabiam na telefonie (te z Olympusa od razu zgrywam do pamięci telefonu). 

Zanim rozpocznę proces obróbki, otwieram wybrane zdjęcie w albumie i wybieram opcję edytuj w celu wyprostowania kadrów. Czasami zdjęcie jest krzywo wykonane a ja jestem straszną pedantką na tym punkcie :). Gotowe zdjęcie wgrywam do aplikacji VSCO. Pierwszą czynność jaką wykonuję to nałożenie odpowiedniego filtra – czyli A4. W zależności od zdjęcia, dobieram odpowiednie jego natężenie. Najczęściej pozostają jednak w granicach 9-10. Następnie przechodzę do manualnego panelu (druga ikonka od lewej u dołu ekranu), gdzie upiększam zdjęcie. Rozjaśniam je, dodaję kontrastu, wyostrzam linie, nakładam odrobinę cieni, dodaję temperatury i efekt ziarna. Każdy z tych elementów jest indywidualnie dopasowywane do danego zdjęcia (pod spodem znajdziecie kilka przykładów). Gotowe zdjęcie zapisuję do albumu. 

Następną czynnością, którą wykonuję jest efekt rys na zdjęciu. Sprawia on, że zdjęcie wygląda na stare i zniszczone zębem czasu :). W tym wypadku z pomocną dłonią przychodzi mi aplikacja afterlight. Po jej otwarciu i wybraniu zdjęcia, w dolnym panelu znajduje się efekt film (czwarta ikonka od lewej) funkcja dusty (pierwsza od lewej). Ja najczęściej używam efektu N°1. Gotowe zdjęcie zapisuję do albumu i gotowe :)

Po                                                                                          Przed

In the case of this photo, I used the A4 filter in exactly 10 intensity. Then I brightened it to 0.8, I added the contrast 1.5, sharpness 2.7, emphasizing 2.7, shadows 5.8, temperature 0.3, grain effect 3.7

W przypadku tego zdjęcia używam filtr A4 w natężeniu dokładnie 10. Następnie rozjaśniłam je do 0.8, dodałam kontrastu 1.5, ostrość 2.7, uwydatnienie 2.7, cienie 5.8, temperatura 0.3, efekt ziarna 3.7

Po                                                                                          Przed

I used the filter in 11.0 intensity, then I brightened it to 1.6, I added the contrast 2.1, focus 3.1, enhancement to 3.5, shadows to 5.6, temperature 1.5, grain effect 3.5

Filtr użyłam w natężeniu 11.0, następnie rozjaśniłam je do 1.6, dodałam kontrast 2.1, ostrość 3.1, uwydatnienie do 3.5, cienie do 5.6, temperatura 1.5, efekt ziarna 3.5 

Po                                                                                          Przed

Here I used the A4 filter at full intensity 12. Then I brightened them up to 0.6, I added a contrast of 1.0, sharpness 2.8, emphasizing 1.5, shadows 2.6, temperature 0.9, grain effect 3.7

Tutaj użyłam filtr A4 w pełnym natężeniu 12. Następnie je rozjaśniłam do 0.6, dodałam kontrastu 1.0, ostrość 2.8, uwydatnienie 1.5, cienie 2.6, temperatura 0.9, efekt ziarna 3.7


Pictures on the blog

Preparing photos for publication on the blog requires a bit more commitment and work. All because I use Adobe Lightroom to prepare them, not ready filters. This is one of the best applications on which I had the opportunity to work in my life. I must admit that I still can’t get over its possibilities. I am not able to perfectly reflect the process that my photos pass before publishing here. It is a matter of individuality of each photo, light, etc. Each of them, however, passes through brightening, contrast, shadows and highlights, sharpness of the image, playing with colors, i.e. pulling out the most beautiful photos, grain effect and curve chart, with which you can transform the light in the photo into absolutely anything :). This application shows that even with the most gray and gloomy photos you can achieve a small masterpiece :) Below you will find my favorite example :)

Zdjęcia na bloga

Przygotowanie zdjęć do publikacji na blogu wymaga nieco większego zaangażowania i pracy. Wszystko dlatego, że do ich przygotowania używam aplikacji Adobe Lightroom a nie gotowych filtrów. Jest to jedna z najlepszych aplikacji na jakiej przyszło mi w życiu pracować. Przyznam szczerze, że wciąż nie mogę się nadziwić nad jej możliwościami. Nie jestem w stanie Wam idealnie odzwierciedlić procesu jaki przechodzą moje zdjęcia przed publikacją tutaj. To kwestia iście indywidualna każdego zdjęcia, światła itd. Każde z nich przechodzi jednak przez rozjaśnienie, kontrast, cienie (dodawanie lub odejmowanie), natężenie ostrości zdjęcia, zabawa kolorami, czyli wyciągam to co najładniejsze w zdjęciu, ujmuję to co niekoniecznie powinno być wyostrzone, efekt ziarna i wykres krzywej, za pomocą którego można światło na zdjęciu przekształcić w absolutnie dowolną stronę :). Ta aplikacja pokazuje, że nawet z najbardziej szarego i ponurego zdjęcia można osiągnąć małe arcydzieło :) Poniżej znajdziecie mój ulubiony przykład :)


And how did you like the entry? Was it useful for you? What else would you like to read on the blog? Be sure to know!

I jak podobał Wam się wpis? Był on dla Was przydatny? O czym jeszcze chcielibyście poczytać na blogu? Dajcie koniecznie znać! 

Ściskam!
M.

Comments

 1. Jest! :)) Bardzo czekałam na ten post! Tak właśnie myślałam, że jesteś skrupulatna i precyzyjna. Mimo wszystko uważam, że największy pokłon należy się Twoim kadrom i kompozycji :)) Buźka!

  ReplyDelete
 2. Świetny post. Super że dzielisz się swoimi fotograficznymi patentami.
  Cieplutkie pozdrowienia.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo! Mam nadzieję, że okażą się one przydatne :)
   Spokojnego wieczoru!

   Ściskam

   Delete
 3. Ta aplikacja adobe lightroom jest płatna, bo jestem bardzo jej ciekawa :)

  londonkidx.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak, niestety tak. Można jednorazowo kupić, albo na zasadzie miesięcznej subskrypcji :)

   Pozdrawiam

   Delete
 4. Zdjęcia masz śliczne <3 Ja niestety nie mam czasu, żeby ich tak obrabiać :(

  ReplyDelete
 5. Miałam już kiedyś VSCO, ale jakoś przestałam używać. Może warto jednak do niego wrócić.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja jestem bardzo zadowolona z tej aplikacji :)
   Pozdrawiam!

   Delete
 6. Znalazłam Cię na instragramie, obserwowałam dość długo nie wchodząc na bloga, bo z reguły blogów nie obserwuję, aż postanowiłam dzisiaj zajrzeć i... przepadłam!! Dawno nie widziałam tak profesjonalnie prowadzonego bloga pełnego pięknych zdjęć i fantastycznych treści :) Czuję, że spędzę tutaj resztę dzisiejszego dnia, pozdrawiam serdecznie!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Droga Karolino, nawet nie wiesz jak się cieszę, że zechciałaś odwiedzić mojego bloga. Jeszcze bardziej cieszy mnie fakt, że treści, które tutaj znalazłaś zatrzymały Cię na dłużej. Życzę Ci pięknego i spokojnego wieczoru!

   Ściskam!
   M.

   Delete
 7. Thank you very much for your incredible blog and photos. They are very inspiring. I learned a lot about editing and showing the pictures in the right light from the blog you post. However, if I may ask. I want to know what is the program that you are useing for your stories ? They look very good. Thank you in advance Anush. 🤗

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much for all your warm and kind words! It means a lot to me :)
   I retouch the photos on my stories in exactly the same way as the one I post on Instagram.

   Delete
 8. this is so wonderful and helpfull post!! :) you must write about ligthroom edits:)) thhanks a lot.
  Love...

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact