THE CORAL ROOM – NEW SPOT ON THE MAP OF LONDON SUITABLE FOR THE DAY, IDEAL FOR AN EVENING


Few days ago I had the opportunity to go to a newly opened place on the map of London - The Coral Room. The interior of this place has its own specific character. Martin Brudnizki is responsible for this project, which created the effect of "country – meets - city". The restaurant has five chandeliers made of Murano glass, made on the Venetian island of Murano. The attention to detail and dividing the premises into two categories, that is, the city where there is a bar with red leather bar chairs designed straight from the Great Gatsby, and a comfort zone surrounded by green plants, comfortable sofas, marble tables, armchairs and a fireplace. Thanks to this, the place is ideall for a morning breakfast, lunch with friends or a meeting, but also for an evening out for a good drink.

In today's post (which, moreover, I shyly introduce as a proposal to extend the theme on the blog), I would like to present you both sides of this place. It is worth a visit. Going inside you can feel as if we have gone back in time to the age of 20’s. The breakfast menu is not very extensive, which for me is a big plus (I usually face the problem - I do not know what to choose). Finally, I decided to have poached egg served on toast with ham and hollandaise sauce. The menu also includes more fit and vegetarian versions such as omelette with spinach and Chia seeds or Acai Bowl with blueberries, banana and nuts.

The Coral Room is located at 16-22 Great Russell Street, Bloomsbury, London WC1B 3NN

P.S. I thought I would introduce a series to the blog, in which I will share with you my favorite cafes, bars and restaurants in London every now and then. Would you like to see something like this here? Please let me know in the comment!
. . . .

Kilka dni temu miałam okazję wybrać się na śniadanie do nowo otwartego lokalu na mapie Londynu – The Coral Room. Wnętrze tego miejsca ma swój specyficzny charakter. Za jego projekt odpowiedzialny jest Martin Brudnizki, który stworzył efekt „country meets city” (z ang. wieś spotyka miasto). W lokalu znajduje się pięć żyrandoli wykonanych ze szkła Murano, które pochodzą  weneckiej wyspy o tej samej nazwie. Dbałość o szczegóły i podzielenie lokalu na dwie kategorie, czyli miasto, w której znajduje się bar z czerwonymi skórzanymi krzesłami barowymi zaprojektowany rodem jak z Wielkiego Gatsbiego, oraz strefa komfortu otoczona zielonymi roślinami, wygodnymi sofami, marmurowymi stolikami, fotelami i kominkiem. Dzięki temu miejsce to idealnie nadaje się na poranne śniadanie, lunch z przyjaciółmi czy spotkanie, ale i również na wieczorne wyjście na dobrego drinka. 

W dzisiejszym wpisie (który zresztą nieśmiało wprowadzam jako propozycja rozszerzenia tematyki bloga) chciałabym Wam przedstawić obie strony tego miejsca. Jest ono warte odwiedzenia. Wchodząc do środka można się poczuć jakbyśmy cofnęli się w czasie do lat dwudziestych. Menu śniadaniowe nie jest mocno rozbudowane, co dla mnie samej stanowi duży plus (najczęściej mierzę się z problemem – nie wiem co wybrać). Ostatecznie zdecydowałam się na jajko w koszulce serwowane na grzance z szynką oraz sosem holenderskim. W menu znajdują się również wersje bardziej fit oraz wegetariańskie takie jak omlet ze szpinakiem i nasionami Chia czy Acai Bowl z borówkami, bananem i orzechami. 

The Coral Room znajduje się przy 16-22 Great Russell Street, Bloomsbury, London WC1B 3NN

P.S. Pomyśłałam, że wprowadzę na bloga serię, w której co jakiś czas będę dzielić się z Wami moimi ulubionymi miejscami takimi jak: kawiarnie, bary czy restauracje w Londynie. Chcielibyście coś takiego tutaj zobaczyć? Dajcie mi proszę znać w komentarzu! 

Day StyleBlazer // Marynarka - Second Hand
Sweater // Sweter - H&M
Jeans // Jeansy - TopShop
Watch // Zegarek - Daniel Wellington


Evening Style


Blouse // Bluzka - Diane Paris
Trousers // Spodnie - Diane Paris 
Watch // Zegarek - Daniel Wellington

I would like to add a few words about my outfit, because in the end my blog focuses mostly on that :). The offer for the day is well known to you. The most important role in this combination, however, is played by this elegant proposal. The whole outfit comes from Diane Paris. Both of these products seem to be unavailable in the online store, but Diane warned me that if you would like to purchase one of these products, contact her via email. The address can be found at www.diane-paris.com :)

Chciałabym jeszcze dodać jednak kilka słów na temat mojego stroju, bo w końcu na tym skupia się mój blog najczęściej :). Propozycja na dzień to dobrze Wam już znane elementy. Największą rolę w tym zestawieniu odgrywa jednak elegancka propozycja. Cały strój jak wspomniałam pod pierwszym zdjęciem pochodzi od Diane Paris. Oba te produkty zdaje się są niedostępne w internetowym sklepie, ale Diane uprzedziła mnie aby w razie chęci zakupu któregoś z tych produktów, skontaktować się z nią drogą mailową. Adres znajdziecie na stronie www.diane-paris.com :)Photos by Nicole Engelmann

Ściskam!
M.

Comments

 1. Chcemy wiecej takich miejscowek.:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Bardzo się cieszę! Dziękuję ;*
   Ściskam serdecznie!

   Delete
 2. Wspaniałe miejsce! W tym roku mam zamiar wybrać się do Londynu więc z przyjemnością przeczytam więcej takich postów 😊

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oo, super! W takim razie zabieram się do roboty! :))
   Buziaki ;*

   Delete
 3. Piękna sesja, piękne zdjęcia :) ostatnio umieściłaś na infastory, video o twoim codziennym makijażu, może warto to spisać i stworzyć wpis na ten temat??? i fajnie by było stworzyć albo infastory/wpis o pielęgnacji włosów jak je układasz, bo są piekne:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo! ;* Tak, zainteresowanie tym tematem przerosło moje oczekiwania. Postaram się w najbliższym czasie przygotować wpisy o pielęgnacji moich włosów oraz makijażu. Dziękuję za odwiedziny i za komentarz :)

   Ślę uściski!

   Delete
 4. Jestem na tak z jakąkolwiek serią, która będzie zawierała dużo zdjęć :D i już zacieram rączki na myśl o podsumowaniu miesiąca u Ciebie :DDD

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdjęcia to podstawa Madziu! :)) Podsumowanie się tworzy i myślę, że jeszcze dzisiaj pojawi się na blogu ;*

   Buziaki!

   Delete
 5. Miejscówka ma swój klimat! Mam nadzieje że gdy nadarzy się okazja to odwiedze to miejsce :)

  londonkidx.blogspot.com

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact