SUPER NATURAL - CZYLI JAK OSIĄGNĄĆ PEŁNIĘ SZCZĘŚCIA


Top // Bluzka - Asos, Jeans // Jeansy - Cos, Ballerina pumps // Baletki - Massimo Dutti,
Bag // Koszyk - H&M, Sunglasses // Okulary - Ray Ban, Hat // Kapelusz - TKMaxx

When I was a little girl I liked spending time in the bosom of nature. I was running in the meadows, picking cherries straight from the trees and coming back home smothered under the beard, the same letting my parents know I had a good time that day. The material items were a thing that had given me joy only for a moment, but the whipping in the corn filled me with the greatest joy. Over the years, it is increasingly difficult for us to find this childish enthusiasm. Sometimes in this daily pursuit of things that seem so valuable to us, which are supposed to give us joy, we find it the least. Can we therefore find happiness in the era of such great consumerism and materialism?

It would seem that the answer is simple, but are you sure? Personally, I had a moment of doubt, in which I bought more and more in a hope that I will feel happier. It turned out to be as ephemeral as the money on my bank account. Later books and a trend of minimalism began to appear to help us get rid of unnecessary things and open our gates to stress-free life. While I gradually started to implement many of the novelties, I watched how my desires began to change. Sometimes what's most obvious comes at the very end. So it happened in my case, when I realized that it was me who was responsible for when I felt happy. These are not objects, but moments, the people we share them with are responsible for our state of being.

So what are my ways for full happiness? Well, I will not be exploring if I write that the ideal recipe does not exist. For me, it is still a handful of life, enjoy the trifles that make up our whole life. Why not make a morning feast with a cup of coffee? Have a wonderful picnic with your beloved while walking in the glade? When we learn to appreciate our everyday life, moments with a book, family dinner or walk with a dog, then we will notice that this is happiness!

. . . .

Kiedy byłam małą dziewczynką lubiłam spędzać czas na łonie natury. Biegałam po łąkach, zrywałam czereśnie prosto z drzew a wracając do domu umorusana pod samą brodę, dawałam znać, że świetnie się bawiłam tego dnia. Przedmioty materialne były dla mnie rzeczą nabytą, która dawała radość tylko na chwilę, za to buszowanie w zbożu napełniało największą radością. Z biegiem lat coraz trudniej jest nam odnaleźć w sobie ten dziecięcy entuzjazm. Czasami w tej codziennej gonitwie za rzeczami, które wydają się dla nas tak cenne, bo mają zapewnić nam radość, znajdujemy jej najmniej. Czy w dobie tak ogromnego konsumpcjonizmu oraz materializmu możemy odnaleźć szczęście, ale takie prawdziwe?

Wydawać by się mogło, że odpowiedz jest prosta, ale czy aby na pewno? Sama miałam moment zwątpienia, w którym kupowałam więcej i więcej w nadziei, że będę czuła się bardziej szczęśliwa. Okazało się to być równie ulotne jak pieniądze na moim koncie bankowym. Później zaczęły pojawiać się książki oraz trend na minimalizm, który miał pomóc nam wyzbyć się niepotrzebnych rzeczy i otworzyć nam bramy do swobodnego i bezstresowego życia. Zaczynając stopniowo wdrażać w życie wiele poznanych mi nowinek, obserwowałam, jak zaczynają zmieniać się moje pragnienia. Czasami to, co najbardziej oczywiste przychodzi jednak na samym końcu. Tak też stało się i w moim przypadku, kiedy zrozumiałam, że to ja sama jestem odpowiedzialna za to, kiedy będę czuła się szczęśliwa. To nie przedmioty, ale chwile, ludzie, z którymi je dzielimy odpowiadają za nasz stan bycia.

Jakie są, więc moje sposoby na szczęście? Cóż, nie będę odkrywcza, jeżeli napiszę, że idealny przepis na szczęście nie istnieje. Dla mnie to jednak czerpanie z życia garściami, cieszenie się z drobiazgów, które składają się na całe nasze życie. Dlaczego nie uczynić porannej uczty z filiżanki kawy? Czy wspaniałego pikniku z ukochanym podczas spaceru na polance? Kiedy nauczymy się doceniać naszą codzienność, chwilę z książką, rodzinny obiad czy spacer z psem, wtedy zauważymy, że to właśnie jest pełnia szczęścia!
Ściskam!
M.

Comments

 1. Super post! Szczęście dla każdego to co innego, ważne natomiast, żeby je znaleźć. Piękne zdjęcia :) Bluzka jest cudowna. Pozdrawiam!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo :). Zgadzam się z Tobą w zupełności.
   Ściskam!

   Delete
 2. Po pierwsze śliczne fotki!!!.Po drugie jeśli chodzi o szczęście to małe,pozornie "zwykłe" rzeczy dają więcej radości niż te drogie.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo :). To prawda, małe rzeczy potrafią nas najbardziej uszczęśliwić :)
   Buziaki kochana!

   Delete
 3. Powinniśmy uczyć się od dzieci ich sposobu patrzenia na świat :)
  Moniko, po raz kolejny zdjęcia powalają na kolana! Powiedz mi, oni to pole na potrzeby sesji "hodują" czy potem są też sianokosy? 😉

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zgadzam się z Tobą Marysiu! Dzieci w tej kwestii są niekwestionowanymi ekspertami. Dziękuję Ci bardzo za miłe słowa. Cieszę się, że zdjęcia Ci się podobają. Co do pól zboża, nie jestem w stanie Ci na to pytanie odpowiedzieć. Przypuszczam, że są później zbiory aby na przyszły rok na nowo zakwitło :)

   Delete
 4. Zdjęcia są obłędne ! Profesjonalizm w czystej postaci ! A stylówka genialna,ten kapelusz to kropka nad i :)
  Z przyjemnością obserwujemy :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo! Ogromnie mi miło to przeczytać. Zapraszam zatem częściej i ściskam serdecznie ;*

   Delete
 5. Trzeba cieszyć się z małych rzeczy!:)
  Cudowne zdjęcia!
  Pozdrawiam,
  aguuuszka.blogspot.com-Mój blog!☼

  ReplyDelete
 6. Jeeej, przepiękny wpis! Zgadzam się w 100% z każdym słowem. Od zawsze twierdzę, że najważniejsze rzeczy w życiu, to nie rzeczy :)
  ... a zdjęcia mogłabym przewijać i przewijać, ale to już chyba u mnie norma, prawda? ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Lepiej tego ująć nie mogłaś! :)) Dziękuję Ci za miłe słowa.

   Buziaki kochana ;*

   Delete
 7. This is my first time pay a quick visit at here and i am truly happy to read everthing at one place.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much. I am happy to hear that!
   Have a lovely evening :)

   Delete
 8. I simply couldn't depart your web site before suggesting that I really enjoyed the standard information a person supply in your visitors?

  Is going to be back frequently in order to check
  up on new posts

  ReplyDelete
 9. Przecudowna sesja jestem zauroczona!

  ReplyDelete
 10. Przypomniało mi się zdanie, które mogłoby być uzupełnieniem Twojego mądrego postu: "Jeżeli wielkie szczeście, z jakichś powodów, nie stało się twoim udziałem, trzeba sobie go poskładać z małych szczęść". Serdeczności. Jesteś nie tylko piękna, ale i mądra:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Pięknie powiedziane. Rzeczywiście, to zdanie mogłoby stanowić idealnie uzupełnienie! Dziękuję Ci bardzo za odwiedziny i za tak miłe słowa :)

   Ściskam Cię serdecznie!

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact