NEW IN - BEAUTY UPDATE


When I decided to start a blog deliberately I put the emphasis on lifestyle, because I wanted to make it a place where I will share with you my everyday life; places I visit, what clothes I wear and toiletries which I use. The last point of this counting always earns me the most problems, and perhaps this is one of the reasons why I didn’t focus the blog on the beauty part only. Cosmetics is a difficult subject, and probably many of you know where I'm going with this. Taking care of your skin or hair makes our requirements are getting higher and because the availability of products on the market is huge, it is difficult to find those that fully satisfy us. However, recently I have discover few products which I would like to share with you today.

. . . .

Kiedy zdecydowałam się założyć bloga celowo położyłam nacisk na lifestyle, ponieważ chciałam aby było to miejsce, w którym będę dzieliła się z wami swoją codziennością; miejscami które odwiedzam, ubraniami jakie nosze oraz kosmetykami, które stosuję. Ostatni podpunkt tej wyliczanki zawsze przysparzał mi najwięcej problemów i chyba też dlatego nie skupiłam bloga głównie na nim. Kosmetyki to trudny temat i zapewne wiele z Was doskonale wie do czego zmierzam. Dbałość o skórę czy włosy sprawia, że nasze wymagania stają się coraz wyższe a ponieważ dostępność produktów na rynku jest ogromna, trudno jest znaleźć te które w pełni nas zadowolą. Niemniej jednak w ostatnim czasie w mojej domowej kosmetyczne znalazło się kilka ciekawych produktów, którymi dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić :)1. Moroccanoil Treatment

The long process of discoloration until my hair got blond and later its maintenance solidly weakened the structure of my hair. They have lost their natural elasticity, softness and shine and the ends were well desiccated. Among other things, so I decided to go back to my natural dark colour. However, going darker is just the beginning of my struggle to regain the natural radiance and healthy looking hair. In addition to cinnamon hair mask from Lush, which I mentioned to you already in this entry - link, my hairdresser gave me two samples of Moroccanoil. It is a hair oil, which I apply after washing the my head. I use two drops of oil I rub into my hands and then onto the ends of the hair and a little on the entire head. I use it always on towel-dried hair before drying. The product is highly efficient and smells good :).

1. Moroccanoil Treatment

Długotrwały proces odbarwienia moich włosów do koloru blond i późniejsze jego utrzymanie solidnie osłabiło strukturę moich włosów. Straciły one swoją naturalną sprężystość, delikatność oraz połysk a końce były dobrze przesuszone. Między innymi dlatego zdecydowałam się wrócić do swojego naturalnego ciemnego koloru. Niemniej jednak samo farbowanie to dopiero początek mojej walki o odzyskanie naturalnego blasku i zdrowego wyglądu włosów. Oprócz stosowania cynamonowej maski do włosów Lush, o której wspominałam Wam już w tym wpisie – link, moja fryzjerka dała mi dwie próbki Moroccanoil. Jest to olejek do włosów, który stosują po myciu głowy. Dwie krople olejku rozcieram na dłoniach a następnie wcieram je w końce włosów i odrobinę na całą głowę. Stosuję go zawsze na osuszone ręcznikiem włosy przed suszeniem. Produkt jest bardzo wydajny i ładnie pachnie :).


2. Roza Natural Cosmetics

Roza is a Polish brand based in Ireland, which was created through the love to nature. The products are made with the utmost attention to quality and the use of amber glass bottles and jars to protect the contents from light. Personally, I use the body mousse, which has a delicate rose scent. After its application consistency of mousse becomes more oily and deeply moisturizes the skin, leaving it soft to the touch. Apart from that I also apply rose water in a spray-on and face cream, the consistency is similar to the mousse. Nicely absorbed and wonderfully moisturizing.

At this point I also want to remind you about the discount code to use on all cosmetics from ROZA. Just enter the code ROZA2017 when making a purchase and you will receive a 15% discount.

2. Róża Kosmetyki Naturalne

Róża to polska marka założona w Irlandii, która powstała z miłości do natury. Produkty są wykonane z największą dbałością o jakość a zastosowanie brunatnych szklanych buteleczek oraz słoiczków chroni ich zawartość przed światłem. Osobiście stosuję mus do ciała, który ma delikatny różany zapach. Po jego nałożeniu konsystencja musu zamienia się w bardziej oleistą co dogłębnie nawilża skórę pozostawiając ją miękką w dotyku. Oprócz tego stosują również wodę różaną w spray-u oraz krem do twarzy, którego konsystencja jest podobna do musu. Ładnie się wchłania i cudownie nawilża. Skóra na twarzy dzięki temu nabrała również jednolitego koloru co zawsze stanowiło dla mnie najważniejsze kryterium przy doborze kosmetyków do twarzy.

W tym miejscu chciałam Wam również przypomnieć o kodzie rabatowym do wykorzystania na wszystkie kosmetyki marki ROZA. Wystarczy, że wpiszecie kod ROZA2017 przy do dokonywaniu zakupu a otrzymacie 15% zniżki.

3. Bobbi Brown Vitamin Enriched Face Base and Intensive Skin Serum Foundation

I like from time to time to try new base under makeup and new foundation, because thanks to them my makeup either looks like made by a professional or not : D. Of course you need to have appropriate skills, but let’s agree to something - good cosmetics is already half of the battle. Some time ago a friend of mine shared with me her latest discovery which was the moisturizing and enriched with vitamins A and E make-up base and moisturizing foundation. Her enthusiasm was so huge that I ran to the store and bought myself a small set. With hand on heart, I have to admit that it was the best money invested in the past few months. Vitamin Enriched Face Base is a product developed by Bobbi Brown. Its main aim is to perfectly hydrate skin in order to create the perfect makeup. It is a rich product but never greasy. Its oil-free formula contains Shea butter. The skin is followed by a silky smooth and softness when touched. A few minutes after application, I reach for the Intensive Skin Serum Foundation SPF 40, the formula with extracts of Lychee, Bamboo Grass and Cordyceps Mushrooms extracts gives skin energy to look fresh and young.


3. Bobbi Brown Kompleks Vitamin Enriched Face Base oraz podkład nawilżający

Lubię co jakiś czas wypróbować nowe bazy pod makijaż oraz podkłady, bo to dzięki nim mój makijaż albo wygląda jak z pod ręki profesjonalisty, albo nie :D. Oczywiście potrzebne są jeszcze umiejętności, ale umówmy się – dobre kosmetyki to już połowa sukcesu. Jakiś czas temu moja przyjaciółka podzieliła się ze mną swoim najnowszym odkryciem jakim była nawilżająca oraz wzbogacona w witaminy A i E baza pod makijaż oraz nawilżający podkład. Jej entuzjazm był tak ogromny, że sama pobiegłam do sklepu i zakupiłam swój mały zestaw. Z ręką na sercu musze przyznać, że to były najlepiej zainwestowane pieniądze w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Vitamin Enriched Face Base to produkt opracowany przez Bobbi Brown. Głównym jego celem jest doskonałe nawilżenie w celu stworzenia idealnego makijażu. Jest to produkt o dość gęstej, ale nie tłustej konsystencji, którego beztłuszczowa formuła zawiera masło Shea. Skóra jest po nim jedwabiście gładka i miękka w dotyku. Kilka minut po nałożeniu, sięgam po Intensive Skin Serum Foundation SPF 40, którego formuła z wyciągiem z liczi, z trawy bambusowej i grzyba Cordyceps dodaje skórze energii, by wyglądała świeżo i młodo.


Ściskam!
M.


Comments

 1. Same perełki ♥

  http://lifebysusanna.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. U Ciebie zawsze znajdę coś, co mnie zaciekawi. Zarówno kosmetyki Róża jak i bobbi Brown brzmią ciekawie i muszę się im przyjrzeć. Czekam na wiosnę u siebie w ogródku! U Was wszystko kwitnie a u nas wciąż szaro i buro :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marysiu, bardzo się cieszę! Mam nadzieję, że przypadną Ci do gustu :) Przesyłam w takim razie dużo wiosennej aury, która dzisiaj przeszła samą siebie :) Ściskam!

   Delete
 3. Kosmetyki marki Róża wyglądają bajecznie, bardzo mi się spodobała konsystencja musu do ciała. Jak miło, że nawet w Irlandii można dostać tak rewelacyjne produkty tworzone przez Polki!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Prawda? Mnie również ten fakt bardzo ucieszył! :)
   Ściskam

   Delete
 4. This article is about cosmetics items which was mostly used by women's.https://www.cartincoupon.com/with/Lulus

  ReplyDelete
 5. This cosmetics items are mostly used by female.Online Shopping in Pakistan

  ReplyDelete
 6. Using olive oil for example will leave elements of olives, using coconut oil will leave elements of coconut, using castor oil will leave elements of castor and so on.

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact