BARE SHOULDERS - SUMMER TREND


The first rule to good and sublime style is not to follow fashion blindly. Clothes presented on the runway are often in fashion for one season. This means that come the next year, that line may now be out of trend. Personally, I think that following new trends might not be strictly advisable (and especially not for our wallets) But it doesn’t mean that we have to pretend that fashion doesn’t exist. Sense of style is best expressed when we are able to choose the trends that suit us most, and especially when we know that we will be confidently and proudly wearing it in the years to come.

For example, bare shoulders were on every runway last year. It went straight into my wardrobe then, but won’t be leaving any time soon. When choosing a “runway must-have”, I always follow the same rule: “Style is a way to say who you are without having to speak.”  

To match my style with my daily habits and nature, I mainly focus on the practicality of my outfits. The last on my mind is worrying about my apparel. The main thing in life is to live, and that’s all I am focusing on! :)

***

shirt // bluzka – H&M

trousers & bag // spodnie i torebka – Zara


shoes // baletki – Massimo Dutti

***

Pierwsza zasada dobrego i wysublimowanego stylu głosi aby ślepo nie podążać za modą. Ubrania prezentowane na wybiegu często są jednosezonowe. Oznacza to, że wraz z nadejściem kolejnego roku, dana rzecz nie będzie już po prostu przydatna. Osobiście uważam, że podążanie za kolejnymi trendami, może okazać się dla nas naprawdę zgubne (a już na pewno dla naszego portfela :)). Nie oznacza to jednak, że mamy udawać, że moda nie istnieje! Wyczucie stylu przejawia się wtedy kiedy potrafimy wybrać trendy w zgodzie z naszym stylem a przede wszystkim tym co wiemy, że będziemy śmiało i dumnie nosiły na przestrzeni lat.


Odkryte ramiona gościły już na wybiegu w zeszłym roku. Jest to jeden z tych krojów, który od razu zagościł w mojej szafie. Tym samym jest to mój ulubiony letni trend. Podczas wyboru każdego następnego "wybiegowego must-have", kieruje się zawsze tą samą zasadą. Styl jest sposobem na wyrażanie tego kimś jesteśmy bez konieczności użycia słów. Starając się zatem kierować go swoją naturą, skupiam się przede wszystkim na praktyczności swoich stylizacji. Ostatnią rzeczą jakiej bym chciała to martwić się swoim strojem. Najważniejszą rzeczą w życiu to po prostu żyć! I na tym się skupiam.PHOTOS BY -  Nicole Engelmann

Comments

 1. Jesteś bardzo podoba do Diane Keaton :) piękna bluzka

  ReplyDelete
  Replies
  1. Naprawdę, w życiu bym nie pomyślała :) pozdrawiam!

   Delete
 2. Naprawdę muszę sobie sprawić taki typ bluzki! Przekonałaś mnie już zupełnie ;)
  Pozdrawiam,
  M.

  ReplyDelete
 3. odkryłam Twojego bloga już jakiś czas temu. Z nieskrywaną przyjemnością wchodzę tu praktycznie codziennie, żeby zobaczyć czy wrzuciłaś coś nowego. Podoba mi się styl w jakim piszesz- jest lekko i przyjemnie, a do tego przepiękne stroje i cudowne zdjęcia. Fajnie mieć takie miejsce :)

  Buziaki, Magda

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jejku, ale mi miło! Mam nadzieję, że nadal z chęcią będziesz tutaj wracać :) Pozdrawiam serdecznie :*

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact