HAND MADE – CHRISTMAS CARDS


Witajcie moi drodzy! Jak u was z przygotowaniami do Świąt? Ja najbardziej kreatywną część mam już za sobą w związku, z czym chciałabym się z wami podzielić kilkoma radami. Tematem przewodnim dzisiejszego wpisu będą ręcznie robione kartki świąteczne. Były one niegdyś niezastąpionym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Niemniej jednak z roku na rok ta tradycja coraz bardziej gdzieś zanika i w dobie telefonów czy komputerów łatwiej jest nam wysłać życzenia pocztą mailową lub sms-em zamiast tradycyjnej kartki nie mówiąc już o tych ręcznie wykonanych!

 Ja jednak postanowiłam wykonać te kartki sama, zatem jeżeli jeszcze nie zdążyliście nimi obdarować najbliższych a może również chcielibyście wykonać je własnoręcznie, zapraszam do dalszego czytania :).


Mam to szczęście, że największą pasją mojej znajomej jest tworzenie kartek, więc możecie sobie tylko wyobrazić stos kolorowych kartek, wstążeczek, brokatów, szablonów, wykrojników i całej masy innych potrzebnych elementów, które dodają kartce uroku. Wybrałam się, zatem do niej na mały warsztat, gdzie z pomocą wszelkich wyżej wymienionych elementów stworzyłam kartki.


Najważniejsze w tym całym przedsięwzięciu będzie nasza koncepcja, szkic czy po prostu wykreowany w głowie pomysł na to jak chcemy, aby ona wyglądała. Po kilkunastu stronach internetowych, wymienionych poglądach z moją znajomą i paru pomysłach tkwiących w mojej głowie, szkic kartek był gotowy. Poniżej znajdziecie listę produktów, jakie były mi potrzebne do wykonania tych kartek.

Potrzebne produkty:

Kartka I: 
- Nożyczki
- Linijka
- Ołówek
- Dobry, mocny klej
- Kartki w wybranych wzorach i kolorach (ja użyłam szarą, jako kartkę bazową, łososiową z papieru czerpanego i srebrną mieniącą się brokatem oraz biała kartkę do środka na życzenia)
- Laski cynamonu
- Żywa choina
- Kawałek tektury
- Kartkę z książki (najlepiej starej)
- Papierową serwetkę
- Wstążkę
- Biały sznurekKartka II:
- Nożyczki
- Linijka
- Ołówek
- Dobry, mocny klej
- Kartki (ja użyłam czerwoną, jako kartkę bazową, błyszczącą srebrną i bordową z przydymionymi płatkami śniegu oraz złoty papier i czerwony oraz biały brokatowy papier na gwiazdki i biała kartkę do środka na życzenia)
- Laski cynamonu
- Żywa choina
- Biały sznurek
- Drewniana klamerka
- Wykrojnik gwiazdki do odbicia
- Taśmę dwustronna na gąbce do podniesienia

Dodatkowo w przypadku obu kartek zastosowałam obszycie nitką na maszynie do szycia, ale jeśli nie macie do niej dostępu to możecie to zastąpić czymś innym np. nakleić do około kartki koraliki bądź coś innego.


Jak zrobić:

Kartka I:

Na początek zginamy kartkę na pół dociskając nożyczkami miejsce zgięcia. Następnie musimy dopasować pozostałe warstwy, do czego będziemy potrzebować linijki i ołówka. Odmierz 4 milimetry od brzegu ze wszystkich stron a następnie przytnij kartkę według wymiarów. Trzecia warstwa naszej kartki będzie odmierzona również na cztery milimetry. Kiedy już wszystkie kartki są przycięte można je obszyć na maszynie (ja obszyłam tylko kartkę środkową i ta powierzchowną, która jest najbardziej widoczna) a jeśli nie macie maszyny to trzeba je skleić wszystkie razem (ja podkleiłam je na taśmie dwustronnej). 
Kiedy wszystkie warstwy naszej kartki są już sklejone to pora na tekturę. Wycięty kawałek przypaliłam zapalniczką następnie podkleiłam na gąbczastej taśmie dwustronnej, aby była odrobinkę odstająca. Kawałek kartki z książki podkleiłam resztkami papieru czerpanego, aby zachować tą samą gamę kolorystyczną i lekko przypudrowałam, aby nadać jej jeszcze starszego klimatu. 
Do tektury klejem na gorąco przykleiłam choinę a z boku taśmą dwustronną doczepiłam tasiemkę. Na podwójnej gąbkowej taśmie dwustronnej nakleiłam serwetkę a na to kawałek z książki. Laski cynamonu związałam sznurkiem a następnie nakleiłam je klejem na gorąco. Na osobnym skrawku białej kartki odbiłam napis „Merry Christmas & Happy New Year”, ale równie dobrze możecie go wydrukować z Internetu bądź odręcznie napisać. Tak sam jak w przypadku tektury, kawałek papieru z napisem przypaliłam zapalniczka i przypudrowałam, po czym przykleiłam na taśmie gąbkowej, aby odstawało od pozostałych warstw.Kartka II:

Na początek zginamy kartkę na pół dociskając nożyczkami miejsce zgięcia. Następnie musimy dopasować pozostałe warstwy, do czego będziemy potrzebować linijki i ołówka. Odmierz 2 milimetry od brzegu ze wszystkich stron a następnie przytnij kartkę według wymiarów. Trzecia warstwa naszej kartki będzie odmierzona na 5 milimetrów. Kiedy już wszystkie kartki są przycięte można je obszyć na maszynie (ja obszyłam tylko kartkę powierzchowną, która jest najbardziej widoczna) a jeśli nie macie maszyny to trzeba przykleić srebrną kartkę do kartki bazowej (ja podkleiłam je na taśmie dwustronnej). Trzecią i najbardziej widoczna warstwa będzie podklejona na gąbczastej taśmie dwustronnej z uprzednio przymocowanym do niej sznurkiem (sznurek należy obtoczyć dookoła a następnie z tyłu podkleić). Kiedy sznurek będzie przymocowany, kartkę można przykleić do pozostałych warstw.


Kiedy wszystkie warstwy naszej kartki są gotowe pora na dodatki. Dokładnie odmierz miejsce, w którym będzie znajdować się duża gwiazda dopasowując do niej choinę tak, aby jedno nie kolidowało z drugim. Naklej choinę na kleju na gorąco a następnie na podwójnej albo nawet potrójnej gąbczastej taśmie dwustronnej naklej gwiazdę. Używając tej samej taśmy naklej czerwoną, mniejszą gwiazdę do środka. Pora na dekorację sznurka. Mały kawałek kartki z naszym świątecznym napisem, przypalony i przypudrowany podklej gąbczastą taśmą w lewym górnym rogu pod sznurkiem (pamiętaj, aby zmieściła się tam jeszcze klamerka) następnie doklej trzy białe gwiazdki wzdłuż sznurka. Na koniec zwiąż cynamon sznurkiem i podklej na kleju na gorąca na środku dużej gwiazdy.
Takim sposobem dotarliśmy do końca! :) Środek możecie zostawić pusty wypisując jedynie życzenia lub dodać kawałek choiny jak ja w przypadku pierwszej kartki bądź gwiazdę w przypadku drugiej.

Mam nadzieję, że moja porada okazała się, chociaż odrobinę przydatna. Pozdrawiam was serdecznie i miłego wieczoru :)

Comments

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact