SHOPPING SPREE – JAK NIE WPAŚĆ W SZAŁ ZAKUPOWEGO SZALEŃSTWA


I am already after general cleaning of my wardrobe. It wasn’t that difficult and heart breaking as I thought it will. I can even tell you that I feel much better now and I still find it difficult to believe how many useless, not in my style or in really bad condition clothes I had. The main thing is that half of them has been worn once or not even been worn at all. I can believe that if you followed my footpath and did the same with your closet, you might find that you are actually missing some basic and must have part of your outfits. It is absolutely fine and I don’t deny that I feel the same, but let’s remember our wardrobe resolution and not get into shopping spree to exchange all the tossed garments with the new “I don’t need it” clothes.

I have prepared this post to help you out using my wardrobe “must have” list. I know it is a sale time and shopping can be quite tricky for many of you especially if you have decision making problem or just simply can’t say “no, I don’t need it” :).

To be able to keep our wardrobe as minimal and simple as possible it is important to have the basic colour and styles of clothes that will suite our lifestyle. Here is my list of all the items (I am not going to include coats, shoes, bags etc.) that all of us should have in that basic wardrobe to be able to create great outfit combination every day.


Garderobiana rewolucja jest już za mną. Muszę przyznać, że nie było tak ciężko jak sądziłam. Nie było „złamanego serca” ani wielkiej rozpaczy z każda kolejnej wyrzuconą rzeczą. Jedyne uczucie, jakie mi towarzyszyło to podziw dla samej siebie i lekkie niedowierzanie, że jedna osoba potrafi trzymać tyle niepotrzebnych, nie w swoim guście, albo w naprawdę kiepskiej kondycji ubrań. Jeśli popatrzę na to z tego punktu widzenia to już teraz rozumiem skąd bierze się nasz odwieczny problem z cyklu „nie mam się, w co ubrać”. Najgorsze jest to, że połowa tych rzeczy należy do grona tych założonych raz, albo wcale. Przypuszczam, że jeżeli poszliście moimi śladami i również przeprowadziliście generalne porządki to zapewne towarzyszy wam teraz uczucie związane z pewnymi brakami podstawowych części waszej szafy, bez których codzienne stylizacje po prostu nie mogą się obejść. Czy to T-shirt czy koszula, która swoje lata świetności ma już dawno za sobą po prostu nie jesteśmy w stanie się bez nich obejść.  To całkowicie zrozumiale i sama nie mogę zaprzeczyć, że tego nie odczuwam. Decydując się na uzupełnienie brakujących części naszej garderoby, pamiętajmy jednak o naszym postanowieniu i nie wpadajmy w szał zakupowego szaleństwa. Nie chcemy przecież zamienić wyrzuconych rzeczy z tonami nowych, niepotrzebnych ubrań.
Przygotowując ten post chciałam wam pomoc przedstawiając moja listę „must have”. Wiem, że jest czas wyprzedaży i zakupy potrafią być naprawdę niebezpieczne dla wielu z was w szczególności, jeśli borykacie się z problemem związanym z podejmowaniem decyzji lub tez najzwyczajniej w świecie nie potraficie sobie powiedzieć „nie, nie potrzebuje tego” :).

W celu utrzymania naszej garderoby w sposób najbardziej minimalistyczny i prosty z możliwych musimy mieć na uwadze, aby uwzględniała ona najbardziej podstawowe pod względem koloru czy stylu ubrania, które będziemy mogły wykorzystać w każdej stylizacji. Oto moja lista najpotrzebniejszych rzeczy (nie uwzględnię w nich płaszczy, butów ani torebek), które powinny się znaleźć w szafie każdej z nas.BASIC T-SHIRT // T-SHIRT

There are three different basic t-shirts I have on my must have list. I just wouldn’t survive without the most basic white t-shirt. This is an absolute must have as you can wear it with absolutely everything. It goes perfect with jeans to keep it casual or you can style it with very elegant, knee length skirt to make it more formal. The second one of my basic t-shirts is with stripes (I love stripes) and the third one, but as much important grey one. It is just my weird thing that I got used to, but you don’t need all three of them. Just remember when choosing your basic t-shirt to look for the material it has been made of. You want to be able to wear it no matter the weather is, so make sure you won’t boil in it. The best one to look for will be made of cotton as they are breathable and very light.

Na mojej liście, albo raczej w tym przypadku w mojej szafie znajdują się trzy rodzaje najzwyklejszych T-shirtów. Najważniejszy z nich, bez którego moja szafa po prostu nie może się obejść to ten klasyczny model białego T-shirtu. Jest on moim niezastąpionym elementem ze względu na jego uniwersalność i możliwość. Pasujący do każdej stylizacji począwszy od moich codziennych poczynań tak zwanych „casualowych” zestawiony z dżinsami po tą wersje bardziej elegancką w połączeniu ze spódnicą do kolan. Drugi z moich T-shirtów to ten pasiasty model, który jest moja opcja na dzień bez opcji J . Trzeci równie istotny, szary. Posiadanie ich trzech jest moim zwyczajnym dziwactwem, którego oczywiście nie potrzebujecie i biały T-shirt wam w zupełności wystarczy i spełni wszystkie funkcje. Podczas wybory tego odpowiedniego kierujcie się doborem materiału. Wybór jest naprawdę ogromny wiec z pewnością będziecie miały, w czym wybierać a wgląd na metkę po prostu ułatwi wam jego wybór. Ponieważ jest to najbardziej podstawowa część naszej garderoby, która pasuje na każdą porę roku, pamiętajcie, aby był to materiał nie tyle ciepły, co oddychający. W tym wypadku najlepsza będzie bawełna.

H&M – (Available here)

 H&M – (Available here)
 H&M – (Available here)
H&M – (Available here)

H&M – (Available here)


WHITE SHIRT // BIAŁA KOSZULA

You have already seen that my love for white shirts is endless. I can’t imagine wardrobe without at least one, basic white shirt. It is so elegant and suites every single occasion. If you have it in your wardrobe, you are safe! :) I know it might be a bit of a problem to find that suitable white shirt as there is so many of them available on the market, but let’s try to eliminate it using the same structure as when choosing your t-shirt and look for the material it has been made of. If you prefer the typical one then go for the material that is breathable. Try to avoid shirt that has any kind of accessories attached to the collar such as diamond imitation or anything like that as they are very likely to trip over when being washed or just simply loose their colour if they are made up to look like gold or silver.

Za pewne już zdążyliście zauważyć, że moja miłość do białych koszul zdaje się nie mieć końca. Nie wyobrażam sobie szafy bez chociażby jednej idealnej koszuli. Ich elegancja i stosowność do niemal każdej okazji jest dla mnie elementem niezastąpionym. Jeżeli posiadacie już taką koszule to jesteście bezpieczne! J Wiem, że znalezienie tego odpowiedniego modelu może być nie lada wyczynem. Ilość dostępnych modeli na rynku jest wręcz obłędna. Niemniej jednak starajmy się wyeliminować te z nich, których materiał sprawi, ze nasze ciało nie będzie czuło się w nich zbyt komfortowo.  Jeżeli przy wyborze kierujecie się tym podstawowym modelem koszuli to wybierzcie te oddychające tak jak w przypadku T-shirtów. Starajcie się unikać tych koszul, które zdobione są na kołnierzyku detalami typu koraliki imitacje diamencików na metalowej podstawie, które mają przypominać złoto lub srebro. Wyglądają one ładnie, aczkolwiek mają tendencje do odpadania w praniu a nasz złoty bądź srebrny kolor z czasem zamienia się w rdze.   
MASSIMO DUTTI (Available here)
CARDIGAN // SWETER

It is very good to cover your shoulder on that colder day. It can be worn over t-shirt or shirt and look absolutely fabulous as long as it has basic style and match the shirt. When choosing my cardigan apart from the fabric I also look at the colour. I try to keep it simple to be able to match it with everything. Colours like beige, red, navy blue, grey or black will be perfect.

Idealny, aby nakryć nasze ramiona w ten chłodniejszy dzień. Można go nosić razem z T-shirtem, albo biała koszulą pod warunkiem, że będą do siebie pasować zarówno kolorem jak i krojem. Podczas wyboru moje sweterka kierowałam się dwoma zasadami. Materiał i kolor to dwa i bardzo ważne elementy podczas każdych zakupów. Starałam się go utrzymać w jak najprostszy sposób, aby pasował mi do naprawdę większości moich ubrań. Kolory takie jak beż, czerwień, granat czy czerń będą do tego idealne.  


MASSIMO DUTTI (Available here)


MASSIMO DUTTI (Available here)


H&M – (Available here)


H&M – (Available here)


BLAZER // MARYNARKA

Black or navy blue that makes your outfit perfect. If you want to look like typical and elegant business woman just style it with classic suite trousers or elegant skirt and you are done. What I love about blazer is that even the most casual outfit like basic t-shirt and jeans when styled with navy blue blazer gives your outfit more chic. When choosing the perfect blazer you have to consider in mind what type of outfit do you usually wear? It is important as blazer that will suite strictly elegant combination might not suite on casual occasion. If you are between this two and what I mean by that is that you like formal combination, but you are not a bank director and do not have to be always so elegant just choose the basic version that is casual and formal in one :).

Czarny czy granatowy sprawi, że nasze stylizacje będą dopełnione. Jeżeli pragniesz wyglądać jak typowa kobieta z klasa bądź kobieta biznesu to wystarczy, że połączysz go z eleganckimi spodniami bądź spódnica i gotowe. Ja uwielbiam w marynarkach to, że nawet najbardziej codzienna stylizacja złożona zaledwie z białego podkoszulka i dżinsów w polaczeniu z marynarka całkowicie zmienia swój przekaz. Nasza stylizacja momentalnie nabiera szyku, pomimo iż nadal jest utrzymana w stylu codziennym. Wybierając naszą marynarkę powinnyśmy się przede wszystkim kierować naszym stylem ubierania. Jeżeli preferujemy styl bardziej kobiecy i elegancki to marynarka będzie się różniła od tej, którą wybierze ktoś, kto jest pomiędzy stylem eleganckim a codziennym.


JEANS // DŻINSY

This is very wide subject as there is many different styles and colours. Most of the people I know have at least few pairs of jeans in their wardrobe. Different style, length, colour etc. but it is you who decide what suits you the best. You have to follow your style and your body shape. One pair of jeans will not suit all of us. If you follow fashion trends remember to make sure that what is fashionable suits you. My wardrobe contains those classic ones apart from one pair of those “too loose jeans”.

Temat dżinsów ma bardzo szerokie pojęcie a wszystko to za sprawą ilości modeli i kolorów. Większość osób, które znam maja, co najmniej kilka par w swojej szafie. Różne style, długości czy kolory, ale to Ty decydujesz, co do Ciebie pasuje najlepiej. Ważne jest, aby podążać za swoim stylem i sylwetką. Jeżeli starasz się podążać za modą to pamiętaj, aby się upewnić czy dana rzecz to Ciebie pasuje.
SKIRT // SPÓDNICA

I know that not all of you are skirt lovers, but it is good to have at least one of them in your wardrobe. Think about job interview or any other interview, meeting and the end of the year ceremony you might have.  If you are always wearing jeans or trousers this will give you some change that will not go unnoticed. There is definitely too many types of skirts. Mini, midi or maxi length, different styles, materials and colours. The basic of the basics will include the typical black skirt including pencil style.

Wiem, że nie każda z was jest miłośniczką spódnic, aczkolwiek przydatne jest mieć chociażby jeden klasyczny model w swojej szafie. Pomyśl o rozmowie kwalifikacyjnej, wywiadzie, ważnym spotkaniu albo o zakończeniu roku szkolnego. Jeśli zaliczasz się do grona osób, które z reguły chodzą w spodniach, to spódniczka doda Ci odrobine zmiany i na pewno nie przemkniesz niezauważona. Wybór modeli spódnic jest zdecydowanie zbyt obszerny począwszy od mini po maxi. Jeśli nie lubicie falbanek to może ołówkowe spódnice?

M.
Comments

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact