THE LOOK: ONE DAY OF WINTER WONDERLANDhat // czapka – no name (kupiona lata temu w lokalnym sklepie w Anglii)

knitwear and gloves // sweter i rękawiczki – H&M (stara kolekcja)

sheepskin coat // kożuch – Sinsay 

trousers // spodnie – Reserved (stara kolekcja)

boots // buty – UGG

 


Monday, December 19, 2022: on this day we were actually supposed to go to hunt for our perfect Christmas tree. However, I thought that since this is the last day of this beautiful white aura that has been outside the window for a week - it would be a pity not to take advantage of at least one day (unfortunately, we spent the rest of the days at home, because Klara was fighting bronchitis), and we will go to get a Christmas tree next day. Well, I didn't have to convince anyone to change plans - especially Klara, who gave a joyful "huraaaa" at the word sleigh :). We quickly got dressed, packed the sledge in the trunk and set off to the Nakło-Chechło reservoir, which is basically our permanent and favorite route at any time of the year. In this snowy version, this place looked exceptionally beautiful. When I look out the window now, behind which it's raining, a bit trying to disenchant this unpleasant aura, and a bit to bring back nice memories, I'm publishing this post today.

 

That day I was wearing a very warm and comfortable set, which was perfect for walking and sledding :D. When I posted a short snapshot from that day on Instagram, you flooded me with questions about the sheepskin coat, so I leave a link to the store above (the sheepskin coat is currently on sale).

 

. . . .

 

Poniedziałek 19 grudnia 2022 roku: tego dnia mieliśmy właściwie jechać już po idealną choinkę do naszego salonu. Pomyślałam jednak, że skoro to podobno ostatni dzień tej pięknej białej aury, która od tygodnia mościła się za oknem – żal byłoby nie skorzystać chociaż z tego jednego dnia (pozostałe niestety spędziliśmy w domu, bo Klara walczyła z zapaleniem oskrzeli), a po choinkę pojedziemy następnego dnia. Cóż, nikogo nie musiałam specjalnie namawiać na zmiany planów – zwłaszcza Klary, która na słowo sanki wydała z siebie radosne „huraaaa” :). Szybko się ubraliśmy, spakowaliśmy sanki do bagażnika i ruszyliśmy nad zalew Nakło-Chechło, czyli w gruncie rzeczy nasza stała i ulubiona o każdej porze roku trasa. W tej śnieżnej odsłonie, to miejsce wyglądało wyjątkowo pięknie. Kiedy patrzę teraz za okno, za którym pada deszcz, trochę próbując odczarować tą nieprzyjemną aurę, a trochę, aby przywołać miłe wspomnienia, publikuję ten wpis dopiero dzisiaj. 

 

Tego dnia miałam na sobie bardzo ciepły i wygodny zestaw, który spisał się i do spacerowania i do przejażdżki na sankach :D. Kiedy opublikowałam krótką migawkę z tego dnia na Instagramie, zasypałyście mnie pytaniami o kożuszek, dlatego powyżej zostawiam link do sklepu (kożuch jest obecnie na wyprzedaży). 

Ściskam!

M.


Comments

 1. Pięknie w tej zimowej scenerii :) Też mam ten kożuszek i bardzo go lubię. U mnie na blogu ostatni post też z jego udziałem :) Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku :* Sylwia

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję za miłe słowa. Ja również bardzo go lubię. Właściwie to ostatnio noszę go niemalże każdego dnia :D.
   Pozdrawiam ciepło i również życzę Ci wszystkiego dobrego ;*

   Delete
 2. Super fajny wpis Moniko :) Lubię do Ciebie zaglądać, bo jak na obecne blogi lajfstajlowe pokazujesz treści nie wykupione w każdym kącie reklamą. Miło się czyta, miło ogląda, a inspiracja jest niewymuszona. Za to Cię cenię i wpadać będę dalej ;)
  Publikuj więcej! Uściski :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję za tyle miłych słów. Aż nie wiem co powiedzieć... Bardzo mi zależy na tym, aby treści, które się tutaj pojawiają były autentyczne, więc tym bardziej cieszę się, że Ty jako moje czytelniczka to doceniasz. Nie ukrywam, że sama chciałabym publikować znacznie więcej, ale ostatnio mam na to mniej czasu, a ponieważ blog jest moją pasją a nie pracą, to na nim musiałam ukrócić czasu. Na pewno jednak całkowicie stąd nie zniknę! :)) Ściskam Cię mocno ;*

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact