THE LOOK: IT IS NOT JUST ABOUT BLACK AND WHITE - MY PERFECT SUMMER DRESSdress and basket // sukienka i koszyk– Zara
shoes // koturny – Castaner
earrings // kolczyki – W. Kruk
sunglasses // okulary - & Other Stories


I have always associated spring and summer with dresses. Regardless of whether it is short or long, loose or fitted, ethereal or elegant, fitting in every possible occasion, worn with a pair of neat sandals on a high heel, flip flops, or even sneakers. Summer in itself is a romantic and graceful season that at every turn gives us ways to celebrate everyday life. The opportunity will be found alone, and the right dress will only emphasize it. It is by no means here to spend half a morning in front of the wardrobe choosing the outfit for the day and then overdressed go to the shop for rolls. When collecting my wardrobe, I choose things that are comfortable and allow me to feel freely. In addition, every year I review the content of my wardrobe so that it contains only what I regularly wear. Thanks to this, I only have a few dresses and I don't struggle with the dilemma which I should wear this time.

Today's dress is new in my wardrobe. Orange colour forms a perfect combination with tanned skin. The cut and length of the dress make it suitable for both day and evening and in turn its material allows it to be combined with various accessories. We took photos on Sunday, which we spent on a walk through the streets of the city, and enjoying our own company, which ended with a small picnic in the park, which is why I chose espadrilles on a medium wedge, which are incredibly comfortable. If I was planning a date with my husband I would choose delicate black high heels sandals, but the dress is perfect for a walk in the park or goofing around with a child - flat shoes such as white sneakers are enough and going for the aforementioned rolls to the store, I would put on my favourite leather sandals and a large straw shoulder bag. Over the years I have learned to buy things that I know I will use in many different ways. At the beginning of this road, it seemed to me that I would achieve such harmony in my wardrobe only when there were monochrome sets in neutral colours. After all, natural colours are easiest to combine, that's why the basic elements are mainly in black, white or beige, but I like a bit of colour, which, if well-chosen, can give a really good end result. And how about you? Do you choose neutral sets or rather in colour?

. . . .

Zarówno wiosna jak i lato, od zawsze kojarzyła mi się z sukienkami. Bez względu na to, czy krótkie, czy długie, luźne i dopasowane, zwiewne i eleganckie, wpisujące się w każdą możliwą okazję, noszone z parą zgrabnych sandałków na szpilce, klapkami, albo nawet trampkami. Lato samo w sobie jest romantyczną i pełną wdzięku porą roku, która na każdym kroku podsuwa nam okazje do celebrowania codzienności. Okazja znajdzie się sama, a odpowiednia sukienka tylko ją podkreśli. Nie chodzi tu bynajmniej o to, aby teraz pól ranka spędzić przed szafą wybierając kreację na dany dzień, po czym wystrojona jak struś w Boże Ciało iść po bułki do sklepu. Kolekcjonując swoją garderobę, wybieram takie rzeczy, które są wygodne i pozwalają mi czuć się swobodnie. Dodatkowo co roku robię przegląd zawartości szafy, aby zawierała ona tylko to, co regularnie noszę. Dzięki temu, posiadam tylko kilka sukienek i nie borykam się z dylematem, którą tym razem na siebie włożyć. 

Dzisiejsza propozycja to nowość w mojej szafie. Pomarańczowy kolor, stanowi idealne połączenie do opalonej cery. Krój oraz długość sukienki sprawiają, że nadaje się ona zarówno na dzień jak i na wieczór a z kolei jej materiał pozwala na łączenie z różnymi dodatkami. Zdjęcia robiliśmy w niedzielę, którą spędziliśmy na spacerze ulicami miasta, i rozkoszowaniu się wspólnym towarzystwem, który zakończyliśmy małym piknikiem w parku, dlatego wybrałam espadryle na średniej koturnie, które są niesamowicie wygodne. Gdybym planowała randkę z mężem dobrałabym do niej delikatne czarne sandałki na obcasie, ale sukienka idealnie nada się na spacer po parku, czy wygłupy z dzieckiem – wystarczy płaskie obuwie jak na przykład białe trampki a idąc po wcześniej wspomniane bułki do sklepu, założyłabym moje ulubione skórzane klapki i dużą słomkową torbę na ramię. Przez lata nauczyłam się kupować takie rzeczy, które wiem, że wykorzystam na wiele różnych sposobów. Na początku tej drogi, wydawało mi się, że taką harmonię w garderobie osiągnę tylko wtedy, kiedy znajdą się w niej monochromatyczne zestawy w neutralnych kolorach, W końcu naturalne kolory najłatwiej ze sobą zestawić, dlatego bazowe elementy głównie występują u mnie w czerni, bieli czy beżach, ale lubię odrobinę koloru, który dobrze dobrany potrafi dać naprawdę spektakularny efekt końcowy. A jak jest u Was? Wybieracie raczej neutralne zestawy, czy w kolorze? Ściskam!
M.Comments

  1. Obłędnie wyglądasz w tej sukience 😍 M

    ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact