WEEKEND RESUME - HOW TO SPEND TWO DAYS IN LONDON


Along with the upcoming of Monday, we start our waiting time for the weekend. When it finally arrives, those two days pass by unbelievably fast. This past weekend I had a pleasure to spend with my best friend who lives in the Netherlands. Monika and I know each other back from the high school which I finished in Poland. Her visit was quite short, so I have decided to plan our schedule to the last minute and the same make the most of those two days. Today, I would like to share with you my weekend resume and few places that are worth visiting while being in London! :)

. . . .

Wraz z nadejściem poniedziałku rozpoczynamy oczekiwanie na upragniony weekend, a kiedy już w końcu nadejdzie, te dwa dni mijają w zawrotnym tempie. Miniony już weekend miałam przyjemność spędzić z moją przyjaciółką, która, na co dzień mieszka w Holandii. Monika i ja znamy się jeszcze z gimnazjum, które to ukończyłam w Polsce. Jej wizyta była dość krótka, dlatego postanowiłam rozplanować nasz harmonogram tak, aby udało nam się jak najwięcej zobaczyć w te dwa dni. Dzisiaj chciałabym się zatem z Tobą podzielić drobnym podsumowaniem tego weekendu oraz pokazać Ci kilka miejsca, które warto jest odwiedzić będąc w Londynie! :)


While looking for the ideal place for coffee and a good cake, it worth to stop by Peggy Porschen Cakes. It is a café ideal for a pink lover as the whole place is kept in this colour pallet. I think that I don’t have to say a lot and hope that the photos reflect this place at least half as good as it is! :)

W poszukiwaniu idealnego miejsca na kawę i dobre ciastko, warto zajrzeć do Peggy Porschen Cakes. Jest to raj idealny dla wielbicielek różu, gdyż cała kawiarnia jest zachowana w tej kolorystyce. Myślę, że nie muszę dużo mówić a same zdjęcia, choć w połowie odzwierciedlają niesamowity klimat tego miejsca.
When I have, guests visiting me I am trying to walk them around the most popular tourist attractions.  Westminster – a place of Big Ben and London Eye is my favourite point of the whole trip :). If you would be planning to take photos in this area, I would like to propose you to go there in the early morning to avoid the crowd of tourists. You will then be able to enjoy the beautiful view over the surrounding area with calm and silent streets.  I can guarantee you that it is worth it! :)

Zawsze, kiedy przyjeżdżają do mnie goście, staram się oprowadzić ich po najważniejszych punktach dla każdego turysty. Westminster, czyli dzielnica Londynu, gdzie znajduje się słynny Big Ben i właśnie Londyńskie oko to mój ulubiony punkt całej wycieczki :). Planując zdjęcia w tej malowniczej okolicy, proponuję Ci odwiedzić je o poranku, aby uniknąć tłumów turystów. Będziesz wtedy mogła rozkoszować się pięknym widokiem i całą okolicą w ciszy i spokoju a gwarantuję Ci, że jest warto :)

National Gallery is the ideal place if you are interested in art. There are paintings created back in the XIII century until the XX century, but also a number paid of exhibitions. Many useful information can be found on their original website www.nationalgallery.org.uk. The gallery is opened from Monday to Sunday and is located in Trafalgar Square.

Galeria narodowa to idealne miejsce, jeżeli jesteś wielbicielką sztuki. Znajdują się w niej obrazy zarówno z początków XIII wieku aż do XX wieku, ale również i tymczasowe wystawy płatne, które pochodzą z różnych lat. Wiele przydatnych informacji o aktualnych wystawach możesz znaleźć na oficjalnej stronie www.nationalgallery.org.uk. Galeria jest otwarta od poniedziałku do niedzieli i jest zlokalizowana na Trafalgar Square.

Skyscrapers have always fascinated me. The panorama over the city seen from the 36th floor is something amazing. When Monika informed me about her visit I knew that I must take her there. Unfortunately, the weather conditions where not as good as expected. We had enough of luck on Saturday with sun walking by our side, but it was raining on Sunday. Nevertheless, we still had some amazing brunch time and the food was delicious! Sky Garden is located at 1 Sky Garden Walk, London.

Drapacze chmur od zawsze budziły we mnie zachwyt. Panorama miasta podziwiana z 36 piętra to naprawdę niesamowity widok. Kiedy Monika poinformowała mnie o swoim przylocie, od razu wiedziałam, że muszę ją tam zabrać. Niestety, tak jak w sobotę pogoda nam dopisała, tak w niedzielę nie obyło się bez deszczu (a tak liczyłam na różowe niebo w blasku zachodzącego słońca). Mimo tego nasz brunch był naprawdę udany a jedzenie przepyszne! Sky Garden jest zlokalizowany przy 1 Sky Garden Walk, Londyn.M.

Comments

 1. Replies
  1. Oj tak, był naprawdę udany! Buziaki Madziu! :)

   Delete
 2. Też mnie ciągnie, aby polecieć na małą wycieczkę po Londynie. Fajny post!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Gorąco polecam :). Z pewnością będziesz zadowolona. Chętnie służę radą, które miejsca warto odwiedzić. Pozdrawiam :)

   Delete
 3. Fantastyczny post, mam nadzieję że uda mi się skorzystać z Twoich wskazówek w tym roku :) Bardzo mi się podoba jak robisz te kolaże.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Marysiu, bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że na żywo spodobają Ci się równie mocno! Ściskam! :)

   Delete
 4. Wow, I’m just really happy that I find your blog. Your style is perfect. Don’t stop posting ,
  because I’m coming back:)
  Regards.
  Shopafford.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you so much! I am happy to hear that! Have a lovely day :)

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact