CHRISTMAS GIFTS - NEW INIn today's post I would like to share with you some new in that recently joined me. Christmas gifts are the main source of nearly all of them, although there are still some other products which I have purchased including this long-awaited product from Chanel, which I mentioned to you on Instagram. Today, I will finally tell you what it is! :)


. . . .


W dzisiejszym wpisie chciałabym się z wami podzielić kilkoma nowościami, które ostatnio u mnie zagościły. Prezenty świąteczny to główne źródło wszelkich nowości, aczkolwiek znalazło się również miejsce na kilka innych drobiazgów w tym długo wyczekiwany produkt od Chanel, o którym wspominałam wam na Instagramie. Dzisiaj w końcu zdradzę wam co to takiego! :)


Along with autumn stores got new collections of clothes and in the cosmetics industry new products arrived that the same would match to the occasion with their colour palette or consistency. So was the case of Chanel, when the fall season was about to begin, they released a line of cosmetics called Le Rouge. Matt shadows Les 4 Ombres in the shade of 268 Candeur et Expérience proved to be perfectly invented to match the consumers’ needs and the same made the product to be sold out even before the autumn began. Beautiful colour palette and the fact that they are matt (eye palette from Chanel are usually pearl) are probably sufficient incentive to buy them.

Unfortunately, I wasn’t in the group of the lucky buyers, because the product became inaccessible over the world in a very short time. I searched shops in London, England and Internet availability in many countries, but all in vain. During one visit to the Chanel at Covent Garden, the sales assistant informed me about the list that I can sign on to and while the product will be back on sale (and certainly again in limited quantities) they will call me to pick it up. When weeks went by and the phone was silent, I lost all hope. Unexpectedly before New Year's Eve I got a phone call that the pallet arrived and I can collect it! I am unable to describe my joy, but you can probably imagine it :)


Wraz z nadejściem jesieni do sklepów trafiają nowe kolekcje ubrań a w branży kosmetycznej pojawiają się kosmetyki w dopasowanej do danej okazji kolorystyce czy konsystencji. Tak też było w przypadku Chanel, kiedy to na sezon jesienny ubiegłego już roku wypuścili linię kosmetyków Le Rouge. Matowe cienie Les 4 Ombres w odcieniu 268 Candeur et Expérience okazały się być idealnie trafionym produktem pod potrzeby konsumentów Chanel i tym samym wyprzedały się jeszcze zanim jesień na dobre się zaczęła. Piękna paleta kolorów oraz fakt, że są one matowe (palety cieni Chanel są z reguły perłowe) były przypuszczalnie wystarczającą zachętą do ich zakupu.

Niestety nie byłam w gronie szczęśliwych nabywców, gdyż produkt ten stał się niedostępny na całym świecie w bardzo krótkim czasie. Przeszukałam sklepy w Londynie, w Anglii oraz internetową dostępność w wielu krajach, ale wszystko na próżno. Podczas jednej wizyty w sklepie Chanel na Covent Garden, Pani ekspedientka poinformowała mnie o liście, na którą mogę się zapisać, przy czym w momencie, kiedy produkt pojawi się z powrotem w sprzedaży (i na pewno znowu w limitowanej ilości) zadzwonią do mnie abym przyszłą go odebrać. Kiedy mijały tygodnie a telefon milczał, straciłam już nadzieję. Nieoczekiwanie przed sylwestrem dostałam telefon, że paleta dotarła i mogę ją odebrać! Nie jestem w stanie opisać mojej radości, ale możecie ją sobie wyobrazić :)


For few years now, the watch seems to be my favourite outfit accessory. Over the last two years for almost all the time I wore the watch in men style on thick and quite massive bracelet. This Christmas, finally I've reached a new model but in a more minimalist and less conspicuous version. It is still kept in the male style on pretty thick, leather strap, but the classic style makes it suitable for many outfits. The model you see in the photo is Daniel Wellington Classic Sheffield 36 mm.


Zegarek to od kilku ładnych lat mój ulubiony dodatek do każdego stroju. Przez ostatnie dwa lata na moim nadgarstku praktycznie cały czas gościł ten w męskim stylu na grubej i dość masywnej bransoletce. W te święta, w końcu doczekałam się nowego modelu aczkolwiek w bardziej minimalistycznej i mniej rzucającej się w oczy wersji. Co prawda nadal utrzymany w męskim stylu na dość grubym, skórzanym pasku, ale jego klasyczny styl sprawia, że pasuje do wielu strojów o wiele bardziej. Model, który widzicie na zdjęciu to Daniel Wellington Classic Sheffield 36 mm. 


When I am buying powder I generally base my decision on its consistency and that it doesn’t create the effect of the mask on my face. I try to keep my make-up in the most gentle and natural way. It has been a long time ago when I first started to use the one from Chanel, and I must admit that I am very loyal to the one from Pudre Universelle Compacte collection. Due to the fact that it is winter, I decided on the lightest shade of it which is 20 - Clair TRANSLUCENT 1.

Zakup pudru kieruję z reguły jego konsystencją oraz tym, aby nie tworzył efektu maski na mojej twarzy. Mój makijaż jest najczęściej delikatny i naturalny, dlatego od długiego czasu jestem wierna temu od Chanel z kolekcji Pudre Universelle Compacte. Jest to puder w kompakcie, który jest lekki i transparentny, dzięki czemu nie nadaje innego koloru mojej twarzy. Z racji tego, że jest zima, zdecydowałam się na ten najjaśniejszy odcień, czyli 20 – Clair TRANSLUCENT 1.


Books, books and even more books! I'm really starting to worry about the space in my house, which gets less and less, through to a huge collection of Vogue magazines and books that keeps increasing! Below I present you three books that I plan to read in the first place that I have recently got. 

Książki, książki i jeszcze więcej książek! Naprawdę zaczynam obawiać się o miejsce w moim pokoju, którego robi się coraz mniej, za to stosu magazynów Vogue oraz książek ciągle przybywa! Poniżej przedstawię wam trzy, które planuję przeczytać w pierwszej kolejności. 


1. "Dress code for women. The principles of good style and image "- Irena Kaminska-Radom and Agata Tanter

This is a book which is based on years of experience of their authors who on daily basis work in areas related to public image, is intended to acquaint us with the rules of dress code, which will help you to create your own image.

The book is designed for all women, who often face the difficulties caused by adequate selection of elegant attire, appropriate to the occasion required. On the market there are many guides, but I have a feeling that this particular due to the fact that it focuses on how to be elegant in any situation is a reliable source of information :)Jest to książka, która w oparciu o wieloletnie doświadczenie ich autorek, na co dzień pracujących w obszarach związanych z wizerunkiem publicznym, ma na celu zapoznać nas z zasadami dress code’u, które pomogą nam stworzyć własny wizerunek.

Książka jest stworzona dla wszystkich kobiet, które często mierzą się z trudnościami spowodowanymi adekwatnym wyborem eleganckiego stroju stosownego do wymaganej okazji. Na rynku znajduje się wiele poradników, ale mam wrażenie, że ten konkretny dzięki temu, że skupia się na tym jak być elegancką w każdej sytuacji jest rzetelnym źródłem informacji :)When I read the first line of a short summary of this book, I knew immediately that I want to read it. Bestseller from last year, which tells the difficult story of Tom, a lighthouse keeper on the island of Janus Rock and his wife Isabel, who after repeated miscarriage and birth of dead son face the miracle that is the appearance in their lives of a newborn.


Kiedy przeczytałam pierwszą linijkę krótkiego streszczenia tej książki, od razu wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Bestseller z ubiegłego roku, który opowiada trudną historię Toma, latarnika na wysepce Janus Rock oraz jego żony Isabel, którzy po wielokrotnym poronieniu oraz narodzinach martwego syna mierzą się z cudem, jakim jest pojawienie się w ich życiu niemowlęcia.  Aimee is the founder of the blog ‘Song of Style’, which everyone in the fashion world and the blogosphere knows. As an influencer that from a blog made a way of life, she reveals how to stand out from the millions of users on Instagram, how to create and edit images, and above all, how to create a brand on Instagram.


Aimee jest założycielką bloga Song of Style, którego każdy w świecie mody oraz blogosfery zna. Jako modowa influencerka, która z bloga zrobiła sposób na życie w tej książce zdradza jak wyróżnić się na tle milionów użytkowników na Instagramie, jak tworzyć oraz edytować zdjęcia i przede wszystkim jak ze swojego Instagrama stworzyć markę. 


M.
SaveSaveSaveSave

Comments

 1. Zaciekawiły mnie te pozycje książkowe ;) Z pewnością do nich zajrzę w najbliższym czasie ;) Pozdrawiam :*

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cieszę się bardzo! :) Dziękuję za odwiedziny i życzę Ci miłego dnia :))

   Ściskam!

   Delete
 2. Książki bardzo fajne, aż sobie przejrzałam te pozycje w Empiku czy są. Super, pozdrawiam!

  ReplyDelete
 3. Światło między oceanami to strasznie smutna książka- zaopatrz się w paczkę chusteczek. Czytałam recenzję tej książki i o stylu i mnie zniechęciła. Podobno przykłady jak się ubrać na daną okazję są trochę oderwane od rzeczywistości (spotkanie z królową, bal debiutantek itp.). Bardzo mi się podobała ta trzecia książka Aimee Song, jestem ciekawa czy Tobie przypadnie do gustu :). Zawsze jak przeglądam Twojego bloga to postanawiam, że kupię sobie coś od Chanel, a później jakoś mi to ucieka z listy zakupów. U nas niestety nie sprzedają ich w tych ładnych papierowych torebkach Chanel :(
  Lubię Twoje posty, są takie inspirujące !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chusteczki już mam właśnie przygotowane! :)) W takim razie jak przeczytam poradnik Aimee, dam znać czy mi się podobał. Dziękuję bardzo za miłe słowa i cieszy mnie, że moje wpisy są inspirujące. Co do produktów Chanel, zapraszam w takim razie na zakupy do Londynu i przy okazji może jakaś kawa? :)

   Ściskam!

   Delete
 4. Nie mogę napatrzeć się na Twoje zdjęcia! Jestem ciekawa jaka jest Twoja opinia na temat ostatniej książki, warto ją kupić? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo! :) Jeżeli chodzi o ksiazke to z calego serca mogę ja polecic! Jest idealna dla kazdego poczawsze od poczatkujacych Instagramowiczow, gdyż opisuje krok po kroku jak z niego korzystać po bardziej zaawansowanych (sama dowiedziałam się wielu rzeczy). Książka jest napisana lekkim i fajnym jezykiem a co najwazniejsze wciąga juz od pierwszej strony! :)

   Ściskam!

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact