PHOTO DIARY


Another month passed by and before I even realised, December was already behind us. Christmas preparation took most of our time, and those three days of celebration have finished a way too quickly. I believe that Christmas is one of the most favourite time of the year for many of us, but because they are already gone, there is nothing left than just to enjoy every other day of our life before the next Christmas will arrive and make it the best possible :).
January is the month when most of us focus on new year’s resolution and slowly starts to plan their realisation for the upcoming months. I also set myself a goal which I am hoping to achieve. Will I do it? I don’t know yet, but I know one thing. I will do everything to make it happen :). Therefore, before that happen, I would like to invite you for couple of snapshots from last month. 

Kolejny miesiąc już za nami. Grudzień przeleciał jak w oka mgnieniu. Przygotowania do świąt pochłonęły całą masę naszego czasu a te trzy dni celebrowania tego jakże ważnego święta skończyły się nim zdążyliśmy się obejrzeć. Święta to bez wątpienia jeden z ulubionych okresów w ciągu roku, ale ponieważ są już za nami, teraz nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się każdym następnym dniem w ciągu roku i sprawić aby był lepszy od poprzednich :).

Styczeń to miesiąc, w którym wiele z nas skupia się na swoich postanowieniach noworocznych i powoli zaczyna planować plany ich realizacji na najbliższe miesiące. Ja również postawiłam sobie cele, do których będę twardo dążyć. Czy mi się uda? Tego jeszcze nie wiem, ale wiem, że zrobię wszystko aby tak się stało :). Póki co zapraszam was na kilka ujęć z zeszłego miesiąca.

Comments

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact