HELLO!

Hello, how are you? I have decided to create my blog as I have recently started my Spring Break at the University and thought that I can finally start off with something that I really like which is shopping! But as we all know there is a lot of ‘dangers’ hiding behind that’s why I want to show you my way of dealing with them. I will be sharing with you my ideas about how to dress “simple but significant”.
My name is Monika and I am on my first year of Business Management Marketing. I really hope that you will like my ideas and maybe even find it a little bit helpful on your day to day “what to wear” problem.

Why “Makes it Simple”? Well, I am a very simple girl and I like simple solution. I am a big fan of Parisian style as I think that they have such a big sense of style even though it is commonly known that Parisians prefer minimalism. Their outfits are very comfortable, but sexy and elegant in the same time. I think that it is incredible how Parisians prefer ballerinas or trainers instead of high heels (I am not going to lie, but when I was younger being sexy for me was equal to high heels) and are just proving that it is so simple but the effect is magnificent! Well my style is a little bit like that, but I do love high heels however most of the time I stick to that comfortable version as I don’t like the vision of running around London with high heels.

I will also show you some of my beauty tricks as I know that choosing the right cream or that perfect foundation can be a nightmare! I am not an expert, but I am struggling with the same problems as you. I am not even able to tell you how long it took me to find my beauty essentials which I am carrying with me all the time.

I hope that you will find me at least a bit helpful and that your day to day problems will become a bit easier. I will share with you my outfits and some other things which I hope will give you some ideas.
I know that it is not easy to maintain your life on a daily basis and look pretty in the same time, but I strongly believe that if we include even small changes into our daily ritual it can be at least a little bit simpler.
Cześć, jak się macie? Zdecydowałam się założyć bloga, ponieważ właśnie zaczęła mi się przerwa wiosenno-letnia na Uniwersytecie i pomyślałam, że to jest właśnie ten czas żeby zacząć to, co naprawdę lubię, czyli zakupy! Niemniej jednak jak wszystkie dobrze wiemy kryją się za tym pewne niebezpieczeństwa a wiec chciałam wam pokazać mój sposób na to jak sobie z nimi radzić. Będę się z wami dzielić moimi pomysłami na to jak ubierać się prosto a zarazem wyjątkowo.
Ja nazywam się Monika i jestem studentka pierwszego roku na kierunku Zarzadzanie i Marketing w Biznesie.  Mam nadzieje, ze spodobają wam się moje małe modowe propozycje a może nawet uznacie, że stały się w jakiś sposób pomocne podczas waszego codziennego „nie mam się, w co ubrać” problemu.

Dlaczego „Makes it Simple”? Jestem z natury prosta dziewczyna uwielbiająca proste rozwiązania. Oprócz tego jestem wierną fanka paryskiego stylu, gdyż uważam, ze maja one niesamowite wyczucie pomimo tego, iż słyną one przede wszystkim ze swojego wielkiego zamiłowania do minimalizmu. Ich stylizacje są z reguły kierowane wygoda a zarazem są niesamowicie seksowne i szykowne. To naprawdę interesujące jak typowa Paryżanka preferująca wygodne balerinki albo trampki zamiast wysokich obcasów (przyznaje się bez bicia, że kiedy byłam młodsza wychodziłam z założenia, że bycie seksowna równa się wysokie szpilki) i tym samym udowadniają, że proste rozwiązania również mogą być niesamowicie atrakcyjne. Mój styl można opisać w taki właśnie sposób z wyjątkiem mojego ogromnego zamiłowania do wysokich obcasów aczkolwiek często zamiłowanie zamieniam na wygodę gdyż jak się zapewne domyślacie wizja biegania po Londynie w szpilkach nie za bardzo mnie przekonuje.

Blog będzie również przedstawiał moje małe kosmetyczne porady, ponieważ wiem, że wybór odpowiedniego kremu czy podkładu może być prawdziwym koszmarem! Szczerze powiedziawszy chyba nawet nie jestem w stanie powiedzieć wam ile czasu zajęło mi odnalezienie odpowiednich kosmetyków, z którymi na dzień dzisiejszy nie potrafię się rozstać i towarzysza mi praktycznie każdego dnia.

Mam nadzieje, że okaże się, choć trochę przydatna i że wasze codziennie rozterki staną się odrobine łatwiejsze. Będę się dzieliła z wami moimi pomysłami na codzienne stylizacje jak również parę innych ciekawostek z dziedziny życia.
Wiem, że codzienne obowiązki potrafią przyprawić o ból głowy szczególnie jeśli chcemy wyglądać przy tym ładnie aczkolwiek wierze, że jeśli postawimy na drobne zmiany w naszej codzienności jesteśmy w stanie sprawić, aby stały się one odrobine łatwiejsze.


Comments

 1. I tak dotarłam do początku, ale od końca, bo tak ustawiony jest twój blog. Będziesz miała trochę odpowiedzi dla "Anonima" (jestem Agata, ale nie mam bloga:), ale i tak zajmie Ci to mniej czasu, niż mnie- obejrzenie roku 2015:) Dziękuję Ci za to, że obejrzałam sobie multum wspaniałych stylizacji i pomysłów, zobrazowanych znakomitymi fotami (kto Ci je robi?) a wśród nich- żadnej z "dziubkiem". Za to masz u mnie szacun:)
  Nie zarzucaj tego bloga. Warto go prowadzić.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Droga Agato, w takim razie ja zacznę od początku! :) Bardzo się cieszę, że spodobał Ci się mój blog i niezmiernie mi miło, że poświęciłaś czas aby go całego przejrzeć. Jeżeli chodzi o zdjęcia na bloga to większość z nich została wykonana przez mojego partnera. Niemniej jednak najnowsze zdjęcia stylizacja (te z podpisem Felixa) zostały wykonane przez fotografa, z którym obecnie współpracuję. Staram się być naturalna i obrazować siebie w taki sposób jakim podążam każdego dnia. Blog jest moją ogromną pasją i uwielbiam dodawać tutaj wpisy i dzielić się z moimi czytelniczkami stylizacjami oraz różnymi nowinkami czy to odnośnie kosmetyków, miejsc czy książek dlatego też z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie przestanę go prowadzić :) bywają momenty, że mam mniej czasu przez to, że studiuje, ale kiedy tylko mam go trochę więcej, staram się coś opublikować. Pozdrawiam :)

   Delete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact