NEW CHAPTER


For a long time, I was wondering how to start today's post. Whatever I wrote seemed inadequate to me. The silence on the blog, which has appeared here in recent weeks, aroused a large number of messages from your side and I could not explain it reasonably. Out of respect, and for the sake of the four years you are with me here, I am glad that I can finally share this joyful news with you. Together with my beloved husband, we are expecting a baby! :)

As you probably guessed, my absence was mainly caused by a weaker feeling and the desire to sleep all day and night! This is the way I spent the last month and a half in Poland, in order to relax and gather strength in the peace and quiet of a small town for the next challenges and return to you.

. . . .

Długo zastanawiałam się jak zacząć dzisiejszy wpis. Cokolwiek napisałam wydawało mi się nieadekwatne. Cisza na blogu, która zagościła tu w ostatnich tygodniach wzbudziła sporą ilość zapytań z Waszej strony a ja nie potrafiłam sensownie jej wytłumaczyć. Z szacunku, oraz przez wzgląd na te cztery lata, które tutaj ze mną jesteście, cieszę się, że mogę w końcu podzielić się z Wami tą radosną nowiną. Otóż razem z moich ukochanym mężem spodziewamy się dziecka! :)

Jak się zapewne domyślacie, moja nieobecność była głównie spowodowana słabszym samopoczuciem i chęcią przesypiania całych dni i nocy! Tym oto sposobem, ostatnie półtorej miesiąca spędziłam w Polsce, aby w ciszy i spokoju małego miasta wypocząć i nazbierać siły na kolejne wyzwania oraz powrót do Was. 
Ściskam!
M.

Comments

 1. Gratulacje Moniko dla Ciebie i dla męża 😊👍🤞 M

  ReplyDelete
 2. Kochana, ogromne gratulacje i dużo zdrowia dla Ciebie i całej rodzinki :) buziaki!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Madziu kochana, dziękuje bardzo! Dawno Cię u mnie nie było ;* Miło, że wpadłaś.
   Ściskam cieplutko!

   Delete
 3. beautiful dress! i like pink
  Love your blog, thank you for sharing.
  luxhairshop homecoming Hairstyle
  (๑′ᴗ‵๑)I Lᵒᵛᵉᵧₒᵤ❤

  ReplyDelete

Post a Comment

Instagram

FOLLOW @OFSIMPLETHINGS ON INSTAGRAM
© 2019 OF SIMPLE THINGS | All rights reserved. Contact